İkimizin Melodisi Tüyap'ta Okurla Buluşuyor

Kanes Yayınları'ndan çıkan Ercan Akarsu imzalı İkimizin Melodisi, Tüyap İstanbul Kitap Fuarı'nda okur karşısına çıkıyor.

İkimizin Melodisi Tüyap'ta Okurla Buluşuyor
İkimizin Melodisi Tüyap'ta Okurla Buluşuyor Edebiyat Haberleri Editör
Bu içerik 4139 kez okundu.

Toygar IŞIKLI’dan İlham Aldı

Yazar Ercan Akarsu önümüzdeki günlerde piyasaya çıkacak olan 8. kitabı “İkimizin Melodisi” için gün sayıyor. Yılın başında TRT Haber’de konuk olduğu Parola Sanat programında da müzisyen Toygar Işıklı’nın müziklerinden etkilenerek yazı yazdığını dile getiren Akarsu’nun deneme türündeki yeni kitabı 34. İstanbul Tüyap Kitap Fuarı’nda (7-15 Kasım 2015) Kanes Yayınları standında okurun beğenisine sunulacak. Kitabın içeriğinde özellikle hayat üzerine, aşk üzerine okuru iç dünyasına döndürecek kendisine soru sormasını gerektirecek özgün konular yer alıyor. Yazar bu defa sıkça giden sevgiliye sesleniyor: “Sen miktarı eksik kaldım. Dön!” Ve duygularını aynı zamanda kitabın arka kapağını oluşturan notalara yüklediği anlamlarla ifade etmeyi tercih ediyor: Aşkın hatırı vardı; günahı, sevabı vardı onca yılın. Yoksa kendin silecektin gözyaşını. Oysaki ben her damlasını notalara teptim. “Sol” isyanlarındı, “Fa” öfkelerin. “La” kalakaldı öylece, hiç mi sevmedin? Eksik kaldı yine ikimizin melodisi. “La” sız… Ki “La” sonsuzluk hecesi... (Arka Kapaktan)

Bu kitapta ‘hayat’ var!

Ercan Akarsu yazdıklarını müziklerinden ilham aldığı Toygar Işıklı’ya okutup, yorum almayı da ihmal etmedi. Ünlü müzisyen Akarsu’nun kitabı için “Hayata dair her şeyi anlatmak zordur. Bu cümlelerde yaşadığımız, uzaktan baktığımız, konuşamadığımız, çaresiz kaldığımız, korktuğumuz ve bazen gülümseyerek hayal kurduğumuz anlara ait tüm duygular var. Bu kitapta ‘hayat’ var…” şeklinde yorum yazdı. “İkimizin Melodisi” İstanbul Kitap Fuarı sonrasında tüm seçkin kitabevlerinde yerini alacak.

 

(Kanes Yayınları, 192 sf. 15 TL)


(Yayınevi tanıtımında...)

Kanes Yayınları Ercan Akarsu Tüyap
Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba