Tüyap'ta Sarah Jio Savaşları!

Sarah Jio Tüyap İstanbul Kitap Fuarı için Türkiye'de ve yarın kitabını imzalayacak. Jio'nun Türkiye'de çalıştığı iki yayınevi var: Pena ve Arkadya. Yaşananlar haberimizin detayında!

Tüyap'ta Sarah Jio Savaşları!
Tüyap'ta Sarah Jio Savaşları! Edebiyat Haberleri Editör
Bu içerik 4308 kez okundu.

Sarah Jio'nun kitapları Türkçe'de Arkadya Yayınları tarafından yayınlanıyordu.

İlk beş kitabın ardından, Pena Yayınları'nda Agapi adlı kitabı yayınlandıktan sonra, Elveda Haziran isimli kitabıyla tekrar Arkadya ile çalışan Jio, şimdi yeniden Pena ile çalışıyor ve yarın başlayacak olan Tüyap İstanbul Kitap Fuarı'nda Pena Yayınları standında, yarın ilk kez okurla buluşacak olan Yeşil Deniz Kabuğu adlı kitabını imzalayacak. 

Hatırlatmakta fayda var; Sarah Jio bir süre önce Türkiye'ye geleceğini açıklamış, ancak 6-7 Ekim olaylarının ardından, güvenlik gerekçesiyle ziyaretini iptal etmiş ve Türkiye'deki okurları tarafından sert bir dille eleştirilmişti. Konu ile ilgili haber şuradan okunabilir.

Pena Yayınları, yazarı havaalanında karşıladı, son iki gündür bir dizi etkinlikle ağırlıyor. Yayınevi, fuar için ciddi bir tanıtım ve hazırlık yaptı. Jio'nun Yeşil Deniz Kabuğu adlı kitabı ilk kez Türkçe'de yayınlandı ve yarın ilk kez okurla buluşacak. Jio'ya özel olarak çantalar hazırlayan Pena, İstanbul'da çeşitli billboardlarda da reklam yayınladı.

Arkadya ise, bir süredir, Jio'nun kendi yayınevlerinden çıkan 6 kitabını öne çıkararak, fuar süresince bu kitapların her birini 5'er TL'den satacağını açıkladı. 

Bu durumda, büyük ihtimalle okur kitapları Arkadya'dan satın alacak, imzalamak için ise Pena'nın yolunu tutacak. 

Türkiye'de ilk kez karşılaştığımız bu ilginç durum bakalım yarın ve sonraki günlerde nasıl gelişmeler doğuracak. 

Fuardan anlık haberlerle gelişmeleri aktaracağız. 


Edebiyat Haberleri (06.11.2015)

Arkadya

Pena

Pena Yayınları

Jio

Sarah Jio

Sarah Jio Pena Yayınları 34. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı Yeşil Deniz Kabuğu Elveda Haziran Arkadya Yayınları Arkadya Pena
Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba