İstanbul Sanat Fuarı Artist 2015 Ziyaretçilerini Bekliyor

TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından, 7-15 Kasım 2015 tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi - Büyükçekmece’de düzenlenen ARTİST 2015 / 25. Uluslararası İstanbul Sanat Fuarı, çeyrek yüzyılı geride bırakıyor.

İstanbul Sanat Fuarı Artist 2015 Ziyaretçilerini Bekliyor
İstanbul Sanat Fuarı Artist 2015 Ziyaretçilerini Bekliyor Edebiyat Haberleri Editör
Bu içerik 2037 kez okundu.

ARTİST 2015, yaklaşık 1000 sanatçının işlerinin sergilendiği galeriler, bağımsız grup ve inisiyatifler ile birlikte 150’ye yakın genç sanatçıyı da konuk ediyor. Ana Temasının “Geçmişe Tanıklık” olarak belirlendiği fuar önemli sergilere ev sahipliği yapıyor.

Günümüzde giderek değer kazanan geçmişle yüzleşmek, geçmişe tanıklık etmek tartışmaları, tarih ve sosyal bilimleri edebiyat ve sanat üzerine düşünmeye ve hatta birlikte üretmeye yönlendirirken, İstanbul Sanat Fuarı da bu sorumlulukla “geçmişe tanıklığın imkanları” tartışmasına katkıda bulunuyor. Bu kapsamda Karşı Sanat tarafından “60. Yıldönümünde 6-7 Eylül” sergisi düzenleniyor. İstanbullu Rum fotoğrafçı Dimitri Kalumenos’un çektiği fotoğraflar, 6-7 Eylül’de yağmalanmış ve tahrip edilmiş kutsal mekanları gösteriyor ve sorguluyor. Sergi, “Yurtdışındaki İstanbullu Rumların Evrensel Federasyonu” ile “Bellek ve Kültür Sosyolojisi Çalışmaları Derneği”nin (BEKS) katkılarıyla düzenleniyor.

İstanbul Sanat Fuarı İstanbul Art Fair Artist 2015 25. Uluslararası İstanbul Sanat Fuarı Sanat Fuarı
Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba