Popüler Kültürden Uzak Edebiyat: Plüton Dergi

Plüton Dergi’nin kadrosunu Fanzin kültüründen gelen gençler oluşturmaktadır.

Popüler Kültürden Uzak Edebiyat: Plüton Dergi
Popüler Kültürden Uzak Edebiyat: Plüton Dergi Edebiyat Haberleri Editör
Bu içerik 2303 kez okundu.

Popüler kültürden uzak edebiyat, kültür ve sanat dergisi eksikliğini hisseden Plüton Dergi’nin kadrosunu Fanzin kültüründen gelen gençler oluşturmaktadır. Bir okur olarak eksik gördükleri ne varsa onları tamamlamayı ve dergilerde ünlülerden ziyade gençlerin yer alması gerektiğini savunuyorlar. Bu tutumlarından ve samimiyetlerinden kaynaklı daha yayın hayatına başlamadan bile büyük bir kitle yakalamış olan Plüton Dergi ilk sayısını çıkarttı. Bu dergide gençlerin güncel edebiyattan farklı şekilde kaleme aldıkları şiirlere ve öykülere, az bilinen kültür-sanat topluluklarının tanıtımlarına, birbirinden farklı dizi-film-kitap-kültürel etkinlik tanıtımlarına ve eleştiri yazılarına ulaşabilirsiniz.

7 Kasım Cumartesi günü de 34. Istanbul Kitap Fuarı’nda “Yol Yayınları” standında olacaklar.(2. Salon 314/C) Okurlarını, ilgi duyanlarını, sevenlerini çay içmeye ve sohbet etmeye davet ediyorlar.

İsimlerinin Plüton olmasının sebebi genç, ünsüz olmalarından kaynaklı dışlanmışlıkları ve yeraltı edebiyatına da yer veren bir dergi olmalarıdır, çünkü Roma mitolojisinde Plüton yeraltı dünyasının hükümdarıdır.

Plüton Dergi süresiz bir yayın; bunun sebebinin “belli periyotlar arasına sıkışıp yayınlanmak için yayınlanmaktansa her anlamda tatmin olarak yayınlanabilmek” için olduğunu savunuyorlar.

Velhasılı kelam, yeraltının asi çocukları popüler kültürü yerinde rahatsız etmeye ve nekrofil dergilere inat geliyor.

Nerelerden ulaşabileceğinizi ve aklınıza gelen her soruyu mail atarak ya da sosyal medya hesaplarından ulaşarak kendilerine sorabilirsiniz.

PlutonDergi@gmail.com


Basın bültenidir.

Plüton Dergi Plüton Dergisi Plüton Edebiyat Dergisi
Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba