Beylikdüzü Atatürk Kütüphanesi İle Buluştu

Beylikdüzü’ne kimlik kazandırmak adına yola çıkan Beylikdüzü Belediyesi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda çok anlamlı bir açılış gerçekleştirdi; Atatürk Kitap Evi’ni büyük bir katılımla hizmete açtı.

Beylikdüzü Atatürk Kütüphanesi İle Buluştu
Beylikdüzü Atatürk Kütüphanesi İle Buluştu Nisan
Bu içerik 4703 kez okundu.

Beylikdüzü’ne kimlik kazandırmak adına yola çıkan Beylikdüzü Belediyesi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda çok anlamlı bir açılış gerçekleştirdi. Kentin kartviziti olan sokak ve meydanları yeniden düzenleyen Beylikdüzü Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, çevre düzenlemesini bitirdiği Cumhuriyet Caddesi üzerindeki koruluk alanda bulunan Mehmetçik Parkı’na Atatürkçü Düşünce Derneği’nin katkılarıyla yapılan Atatürk Kitap Evi’ni büyük bir katılımla hizmete açtı.

Beylikdüzü Park ve Bahçeler Müdürlüğü koruluklara sosyal donatı alanları kazandırmaya devam ediyor. Halkın ortak kullanım alanlarını arttırmak, doğayla halkı birçok noktada buluşturmak ve vatandaşın nefes almasını sağlamak adına çalışan Beylikdüzü Belediyesi, Büyükşehir Mahallesi’nde bulunan Mehmetçik Parkı içerisindeki koruluk alanın çevre düzenlemesini tamamladı. Taş derzli yeşil alanlarla, farklı tasarımlara sahip oturma ve dinlenme birimleri yapılan koruluk alan aynı zamanda yayalaştırma projesinin de örnek çalışması olarak kullanıma açıldı.

Koruluk alanda yer alan Mehmetçik Parkı içerisine Beylikdüzü Atatürkçü Düşünce Derneği’nin bir projesi olan Atatürk Kitap Evi de hizmete başladı. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda hizmete giren mini kütüphanenin açılışını Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, ADD Beylikdüzü Şube Başkanı Ulviye Seçkin ve Mimar Murat Şahin ile gerçekleştirdi. İlçenin farklı noktalarına talep geldiği kadar yapılacak olan Kitap Evi, Beylikdüzü için bir ilk ve örnek bir proje. ADD’nin yöneteceği ve aynı zamanda bir kütüphane kimliği ile çalışacak olan kitap evinden kitaplar satın da alınabilecek.

Kaynak

Atatürk Kitap Evi Beylikdüzü Belediyesi Atatürk Kütüphanesi
Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba