Kışın Tadını BeyazBulut'un 13. Sayısıyla Çıkarın

Her yaştan çocuklara edebiyat dergisi BEYAZBULUT'un 13. sayısı çıktı!

Kışın Tadını BeyazBulut'un 13. Sayısıyla Çıkarın
Kışın Tadını BeyazBulut'un 13. Sayısıyla Çıkarın Nisan
Bu içerik 1180 kez okundu.

Mevsimlerden kış geldi, kapıya dayandı. Kışın tadı nasıl çıkar? Kışa hazır mısınız? Sizi bilmeyiz ama BeyazBulut dergisi Kasım-Aralık sayısıyla kışa kapıyı çoktan aralamış. Göçmen kuşlardan aldığımız bilgiye göre dergi yazarları, çizerleri toplanmış. Yazmış, silmişler; çizmiş, karalamışlar. En sonunda "Hah, oldu." deyip dergiyi hazırlamışlar. Üstelik "Sobalar, kaloriferler, battaniyeler ve kestaneler hazırsa, kışa başlayabiliriz." diyorlarmış. Biz de sizin için derginin sayfalarını şöyle bir çevirdik. Neler var, neler yok dedik.

BeyazBulut yeni sayısında okurlarını Gökhan Akçiçek'in Kalem Kutum isimli şiiriyle selamlıyor. Bu sayıda ayrıca Mustafa Ruhi Şirin'den Güneş Niçin Doğar? ve Ümit Yaşar Özkan'dan Rüya Çıktısı adlı şiirleri okumadan sakın geçmeyin.

Gelelim dergide yer alan masallara... Pınar Başar Ünlüer'in Masalcı Çınar'ın Masal Vakti, Bedrettin Karaçam'ın Kediler Kralı, Melih Tuğtağ'ın Tabletin Harikalar Dünyası, Sümeyra Turanalp'in Çünkü Bu, Zıtlıkların Uyumu isimli masalları, okuyucularını bekliyor.

Derginin bu sayısında iki yeni köşe var. Bunlardan biri Doğukan İşler'in kaleminden Yanlış Masalcı Bay Yalnış, diğeri ise Beyaz SözlükBeyaz Sözlük'te sözcükleri beyazsozluk.com yazarları tanımlıyor.

BeyazBulut'un 13. sayısında, Fatma Çağdaş Börekci'nin kaleminden Tuhaf Şeyler Düşünmek, Fatih Turanalp imzalı Eskici, Meryem Uçar'dan Kalemin Öyküsü isimli öyküler yer alıyor. Vural Kaya tarafından hazırlanan Beyaz Mikrofon söyleşilerinin bu sayıdaki konuğu Bestami Yazgan. Şair-yazar Bestami Yazgan ropörtajında "Sevgi çiçekleri hiç solmasın." diyor.

Yeni sayıda, Beyza Nur Demirci'nin hazırladığı Çıtır Pıtır, Nesibe Şahin'in kaleminden Simo'nun Kuş Günlüğü, Selim Refik imzalı Salyangozlar ve Meryem Erdoğdu tarafından dilimize çevrilen Martin Tonini'nin Altın Kumruisimli masalı da mevcut.

Derginin beğeniyle takip edilen kahramanı Dedektif Halis Muhlis, bu sayıda kaybolan bir çift ayakkabının peşinde. Zekiye Çoban tarafından hazırlanan sayfada bakalım kaç maceraya birden tanıklık edeceksiniz.

Derginin en yaşlı ve en tecrübeli elemanı Merakettin Amca bu sayıda hangi sorulara cevap vermiş, Rabia Gülcan imzalı Cicika, Ümit Yaşar Özkan'danDünyayı Kurtaran Çocuk, Kitapçının Kedisi Hurşit'in Morkabak Kitabevimaceraları, Melih Tuğtağ'ın hazırladığı Hayvanlık Hâli ve okuyuculardan gelenlerle oluşan Bulut Postası... Hepsi ve daha fazlası, BeyazBulut'un yeni sayısında.

Ne diyorduk? Kışın tadı okumakla çıkar; BeyazBulut okumakla...

Beyaz Bulut Beyaz Bulut Dergisi Çocuk Dergisi Çocuk Edebiyatı Çocuk Edebiyatı Dergisi
Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba