8. Dünya Çocuk Kitapları Haftası Sosyal Sorumluluk Projesi Sona Erdi

2015 yılında ECE Türkiye yönetimindeki MetroCity AVM’nin ev sahipliği yaptığı Dünya Çocuk Kitapları Haftası Sosyal Sorumluluk Projesi sona erdi. Sekizinci yılında da GA Çocuk Eğitim, Danışmanlık, Prodüksiyon ve Yayıncılık Hizmetleri tarafından projelendirilen Dünya Çocuk Kitapları Haftası Etkinlikleri yaklaşık bin çocuğa ücretsiz olarak ulaşarak, okuma kültürünü yaygınlaştırmak adına önemli şeyler söyledi.

8. Dünya Çocuk Kitapları Haftası Sosyal Sorumluluk Projesi  Sona Erdi
8. Dünya Çocuk Kitapları Haftası Sosyal Sorumluluk Projesi  Sona Erdi Edebiyat Haberleri Editör
Bu içerik 3614 kez okundu.

8. Dünya Çocuk Kitapları Haftası Sosyal Sorumluluk Projesi, Milli Eğitim Bakanlığı’nın onayıyla, 12-13-14-15 Kasım 2015 günlerinde MetroCity AVM içindeki farklı noktalardaki uygulamalarla gerçekleştirildi. National Geographic Kids’in basın sporu olarak destek verdiği proje; Türk Çocuk Edebiyatının değerli isimleri Göknil Genç, Mavisel Yener ve Öznur Karaeloğlu’nun katılımıyla büyük ilgi topladı. Kitaplarını imzalayarak çocuklara hediye eden yazarlarımız, çok özel etkinlikler ve sohbetleriyle de minik kitapseverlerin gönüllerinde taht kurdular. Etkinlikler süresince Lila Düşler Tiyatrosu kurucularından Arzu Suriçi Kireççi, dünyaca ünlü kitap kahramanlarının kostümlerini taşıyarak masal atölyesinde çocuklarla buluştu. Sevinçer Masal Tersanesi kurucusu ve kukla sanatçısı Çağlayan Sevinçer ise tematik bir enstalasyon etkinliğiyle alandaydı. Sadece kitapların kullanımıyla oluşturulan bir evin etkinlik mekanına inşa edilmesiyle gerçekleştirilen çalışma, Dünya Çocuk Kitapları Haftası’nın bu yılki teması olan “Kitabın İçinde Hayat Var” vurgusunu güçlendirdi.

 

Etkinliklerle birlikte devam eden kitap bağış kampanyası Dünya Çocuk Kitapları Haftası Sosyal Sorumluluk Projesi’nin en önemli ayağıydı. Metis, Yazılama ve Nar Yayınevleri kitap bağışlarıyla kampanyaya destek verirken, Maltepe Bölge Hastanesi ve Avrupa Florance Nightingale Hastanesi kampanyanın duyurusunda etkili oldu. Kampanya ile elde edilen tüm kitaplar, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından listelenen kıyı okullara gönderilerek kitaplara ulaşamayan çocuklarımıza umut verecek.

8. Dünya Çocuk Kitapları Haftası Sosyal Sorumluluk Projesi MetroCity Metro City
Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba