Hikmet Genç Güncel Olayları Yorumlayacak

Bugün ve Ötesi programda Hikmet Genç, “Gündemin Aynasından Yansıyanlar” başlığı altında, özellikle son günlerde yaşanan sosyal ve siyasi gelişmeler üzerindeki görüşlerini paylaşacak.

Hikmet Genç Güncel Olayları Yorumlayacak
Hikmet Genç Güncel Olayları Yorumlayacak Nisan
Bu içerik 2978 kez okundu.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Kültür AŞ tarafından İbrahim Paşa Kültür Merkezi’nde düzenlenen aylık etkinliklerden olan Bugün ve Ötesi programının 2 Aralık 2015 Çarşamba günkü konuşmacısı gazeteci yazar Hikmet Genç. Program saat 19.30’da başlayacak…

Türkiye ve Dünya gündemini meşgul eden olayların konuşulduğu Bugün ve Ötesi programda Hikmet Genç, “Gündemin Aynasından Yansıyanlar” başlığı altında, özellikle son günlerde yaşanan sosyal ve siyasi gelişmeler üzerindeki görüşlerini paylaşacak. 

Söz konusu gelişmeler arasında Suriye’de yaşanan çatışmalar, Rusya’yla olan ilişkiler, bunlara bağlı olarak gelişen göç sorunları ve göçlerin Avrupa ülkelerindeki yansımaları, vb. yer alıyor. Bütün bu gelişmeler karşısında hükümet ve muhalefetin tutum ve yaklaşımları da Hikmet Genç’in konuşmasındaki yerlerini alacak. 

Genç, kendisine has üslubuyla bu ve benzeri güncel meseleleri değerlendirdikten sonra, dinleyicilerin sorularını da cevaplayacak. 

Hikmet Genç Kimdir?

1968'de İstanbul'da doğdu. Kadıköy İmam Hatip Lisesi mezunu. Daha sonra Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi’nde eğitimini sürdürdü. Yaklaşık 6 yıl turizm sektöründe çalıştı. 

1995'de çalışmak üzere yurtdışına çıktı ve uzun süre Ortadoğu da yaşadı. Köşe yazarlığına internette başladı. Çeşitli haber sitelerinde editörlük ve köşe yazarlığı yaptı. 2009'dan itibaren Star Gazetesi’nde yazmaya başladı. 2014 yılında Türkiye’ye kesin dönüş yaptı. 

İyi derecede İngilizce, orta derecede Arapça ve Abhazca bilen yazar, evli ve 3 çocuk babası. Halen Yeni Şafak gazetesinde yazmaya devam ediyor. 

Programın Adı: BUGÜN VE ÖTESİ
Konu: “Gündemin Aynasından Yansıyanlar”
Konuşmacı: Prof. Dr. Hüsamettin Arslan
Tarih: 2 Aralık 2015, Çarşamba
Saat: 19.30

Bursa Büyükşehir Belediyesi Kültür AŞ İbrahim Paşa Kültür Merkezi Hikmet Genç Bugün ve Ötesi Gündemin Aynasından Yansıyanlar Yeni Şafak Gazetesi
Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba