Benim Kitap Kahramanım

Benim Kitap Kahramanım – Herkese açık bir kitap projesi

Benim Kitap Kahramanım
Benim Kitap Kahramanım Edebiyat Haberleri Editör
Bu içerik 1402 kez okundu.

Yitik Ülke’yi  ve bu web sitesini takip ettiğinize göre iyi bir okursunuz demektir.  Okumak sizin için hayatın vazgeçilmez bir uğraşı, biliyoruz. Okuyorsunuz, okuyorsunuz; evde, vapurda, sahilde, hatta belki  biraz nefes almak için ofiste…  Kitabı bitiriyorsunuz,  hâlâ üzerinde düşünüyorsunuz; olan bitenin, üslubun, yazarın, kahramanların… Kahramanların! Şimdiye kadar okuma uğraşınızda aklınızda en çok hangi kahraman yer etti? Okumanızın üzerinden yıllar geçse bile hangi kahraman her yönüyle aklınıza kazındı? Hangisinin temsili görünüşü arada bir gözünüzün önüne geliyor? Onu zihninizde nasıl canlandırıyorsunuz? Ya da hangisini diğer kahramanlarla karşılaştırırken buluyorsunuz kendinizi, farkında olmadan? İşte siz “gerçek” okurlara bir duyurumuz var.

 

“Favori kahramanımı/anti-kahramanımı en güzel ben anlatırım, onun derinliklerine en iyi ben inip onu irdelerim, kritik ederim, tanıtırım” diyorsanız bu yeni konsept kitap projemizde bize katılın ve yazılarınızı özgeçmişinizle birlikte 1 Eylül 2014 tarihine kadar akturkg@gmail.comve kadiraydemir@gmail.com adreslerine yollayın.

Favori kitap kahramanınızı anlattığınız yazılarınız ortalama 1,5 word  sayfası uzunluğunda, 12 punto Times New Roman ve 1,5 satır aralığıyla yazılmalı ve daha önce internet ya da başka ortamlarda yayımlanmamış olmalı. Geri dönüş, sadece yayımlanacak yazılar için yapılacaktır.

Daha önce yine Yitik Ülke'den yayımladığımız "80'lerde Çocuk Olmak", "90'lar Kitabı","Tuhaf Alışkanlıklar Kitabı" ve "MUTSUZ AŞK VARDIR" kitaplarını size yazınızda fikir vermesi için okuyabilirsiniz. Aradığımız dil bu kitapların içinde saklı.

Haydi bir şeyler karalamaya başlayın, biz buradayız, bekliyoruz.

Başarılar.

YİTİK ÜLKE YAYINLARI

Twitter: @yitikulkeyayin 

Facebook: facebook.com/yitikulkekitap 

Yitik Ülke Yayınları
Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Esra Betül     2015-03-13 Annem ve ben okuduk mükemmel.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba