İşte Türkiye'de Kişi Başına Düşen Kitap Sayısı

Sosyal medyada sık sık tartışılır, ülkemizde kitap okuma oranlarının düşük olduğundan bahsedilir. Japonya ya da başka ülkelerle kıyaslamalar yapılır, 10 Türk 1 kitap okurken, 1 Japon'un 10 kitap okuduğu söylenir. Bu aşağılık psikolojisi ile yapılan yorumlar bir yana; korsan kitapların dahil edilmediği istatistikleri YAYFED açıkladı. Satın alınan kitaplar okunuyor mu okunmuyor mu bilemeyeceğiz ancak rakamlar hiç de düşük değil!

İşte Türkiye'de Kişi Başına Düşen Kitap Sayısı
İşte Türkiye'de Kişi Başına Düşen Kitap Sayısı Edebiyat Haberleri Editör
Bu içerik 1832 kez okundu.

Türkiye'de yılda kişi başına 9 kitap düşüyor!

Sosyal medyada sık sık tartışılır, ülkemizde kitap okuma oranlarının düşük olduğundan bahsedilir. Japonya ya da başka ülkelerle kıyaslamalar yapılır, 10 Türk 1 kitap okurken, 1 Japon'un 10 kitap okuduğu söylenir. Bu aşağılık psikolojisi ile yapılan yorumlar bir yana; Türkiye'de ciddi boyutlara ulaşan korsan kitapların dahil edilmediği istatistikleri YAYFED açıkladı. Satın alınan kitaplar okunuyor mu okunmuyor mu bilemeyeceğiz ancak rakamlar hiç de düşük değil!

Yayımcı Meslek Birlikleri Federasyonu (YAYFED) Başkanı Hasan Hüseyin Doğru yaptığı açıklamada, Türkiye’deki kitap okuma alışkanlığı konusunda yanlış bilgiler olduğunu söyleyerek, “Türkiye’deki kitap okuma oranı kişi başına yıllık 8,62’dir” dedi.

Detaylı bilgi için tıklayın.

Kitap Okuma Oranı Türkiyede Kitap Okuma Oranı Türkler Kaç Kitap Okuyor Bir Türk Kaç Kitap Okuyor
Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba