Çek Sanatçı İle 'Kafka(lar) İstanbul'da'

Çek Cumhuriyeti’nin tanınmış ressamlarından Jiří Slíva, kafeler, caz müzik, aşk ve Franz Kafka'yı işlediği eserlerini İstanbul’da, sanatseverlerle buluşturacak..

Çek Sanatçı İle 'Kafka(lar) İstanbul'da'
Çek Sanatçı İle 'Kafka(lar) İstanbul'da' Nisan
Bu içerik 1468 kez okundu.

Türkiye Çek Cumhuriyeti Büyükelçiliğinin 2016 yılında düzenleyeceği etkinlik serisinin ilki olan Slíva’nın sergisi litografi ve gravür olmak üzere iki bölümden oluşuyor. 
Ünlü ressam Jiří Slíva, kafeler, caz müzik, aşk ve Franz Kafka'yı işlediği eserlerini İstanbul’da, sanatseverlerle buluşturuyor.

'Kafka(lar)  İstanbul’da'
 sergisiyle 20. Yüzyılın ünlü modernist yazarı Franz Kafka’nın ölümsüz eseri Metamorfoz’a da gönderme yapan sanatçının en fazla sevdiği konuları işlediği sergi Türkiye'de, Schneidertempel Sanat Merkezi'nde 6 Ocak'ta açılacak sergi 31 Ocak 2016 tarihine ilk defa görücüye çıkmış olacak.

Jiří Slíva, 1947 yılında Çek Cumhuriyeti’nin dördüncü büyük kenti olan Pilsen’de dünyaya geldi.
1966 yılında Prag‘a taşındı ve halen orada ikamet etmektedir. Sanatçı bugüne dek yüzün üzerinde kitap resimlemiş, karikatürleri Die Welt, Die Zeit, Stern, The Wall Street Journal The NY Times gibi gazete dergilerde yayınlanmış,  Berlin, Paris, Roma, Viyana, Tokyo ve New York gibi kentlerde kişisel sergiler açmıştır.
Jiří Slíva Çek Cumhuriyeti Ressam Kafka Franz Kafka Kafkalar İstanbulda
Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba