TYB İstanbul'da Başkan Yeniden Mahmut Bıyıklı

Türkiye Yazarlar Birliği İstanbul Şubesi'nde, genel kurul heyecanı vardı. Başarılı çalışmalarıyla dikkat çeken Mahmut Bıyıklı, yeniden seçilerek TYB İstanbul'daki görevine devam etti.

TYB İstanbul'da Başkan Yeniden Mahmut Bıyıklı
TYB İstanbul'da Başkan Yeniden Mahmut Bıyıklı Edebiyat Haberleri Editör
Bu içerik 4342 kez okundu.

Türkiye Yazarlar Birliği İstanbul Şubesi'nde, genel kurul heyecanı vardı.

Başarılı çalışmalarıyla dikkat çeken Mahmut Bıyıklı, yeniden seçilerek TYB İstanbul'daki görevine devam etti.

Edebiyat Haberleri ve www.edebiyathaberleri.com olarka Bıyıklı'ya yeni dönemde başarılar dileriz.

*

BIYIKLI: BİZ KÜLTÜR VE MEDENİYETLE O HENDEKLERİ KAPATACAĞIZ


Türkiye Yazarlar Birliği İstanbul Şubesi 12. Olağan Kongresi gerçekleştirildi.

TYB’nin Kızlarağası Medreresi'nde gerçekleşen kongrede, oyların tamamını alarak TYB İstanbul Şube Başkanlığına seçilen Mahmut Bıyıklı,sivil toplumun öneminin her geçen gün arttığını belirterek, "Türkiye Yazarlar Birliği, sivil toplum nezdinde özgün bir yerde duruyor. Bizim tek derdimiz kültür ve medeniyettir" dedi.

Geçen dönem gerçekleştirdikleri faaliyetlerin önemine değinen Mahmut Bıyıklı,yeni dönemde de özgün projeler ortaya koymaya devam edecklerini kaydederek,Doğu ve Güney Doğu Anadolu'da son zamanlarda vuku bulan gelişmelere değindiği konuşmasında şunları söyledi:

"Diyarbakır'ın Sur ilçesinden bizi bir genç çağırdığında gerekirse o hendeklerin üzerinde konuşmak üzere gideceğiz. Gidiyoruz da. Siirt'te patlamaların arasında bunu yaptık. O hendekler neden açıldı? O hendekler, biz oraya kültürle, medeniyetle girmediğimiz için açıldı. Biz kültür ve medeniyetle o hendekleri kapatacağız."

Bıyıklı, Türkiye Yazarlar Birliği İstanbul Şubesi'nin son yıllarda özgün ve özel etkinliklerle Türkiye'nin gündemini belirlemeye devam edeceğini aktardı.

- "Kattığınız her birikim tüm topraklara serpilmiş olacaktır"

Bıyıklı, Türkiye'nin gelecekteki kültür, sanat ve eğitim meselelerinde izleyeceği yolu bu kurulla verdiğini aktararak, sözlerine şöyle devam etti:

"Bizleri destekleyen ve seçime katılan değerli üyelerimize teşekkür ediyoruz. İnşallah sonraki aylarda TYB İstanbul Şubesi'nin nitelikli, kimlikli çalışmalarına bütün dostlar şahit olacak. Alacağımız destekle çok güzel çalışmalara imza atacağız. Buraya kattığınız her birikim tüm topraklara serpilmiş olacaktır. Bu topraklar inşallah kalemle yeniden kurulacak. Coğrafyamız kalemle yeniden dirilecek."

Toplumun ve özellikle gençliğin TYB İstanbul Şubesi'nin  ihtiyacı olduğunun altını çizerek, "Bir anne gelip evladını bize emanet edebiliyor. Bu bizim için büyük bir sorumluluk. Başka illerden İstanbul'a üniversite okumaya gelen çocukları, aileleri yine TYB'ye emanet ediyorlar. Türkiye Yazarlar Birliği olarak biz bu yükü seve seve omuzlanıyoruz" ifadelerini kullandı.

- Akın: "Biz beyin fırtınası estirmek için böyle bir oluşumun içerisindeyiz"

TYB İstanbul Şubesi yönetim kurulu üyesi Hüseyin Akın, kongrenin alışıldığından farklı ve olması gerektiği şekilde gerçekleştiğini dile getirerek, şunları söyledi:

"Kalfalık dönemi bitti. Şimdi Ustalık dönemi başlıyor. Mazeretimiz artık kalmayacaktır. Zorlu bir süreç bizi bekliyoruz. Geriye dönüşler yapmayacağız. Şimdi yeni şeyler yapmak zamanı. Biz birbirimizle muhalefet ede ede ilerliyoruz. Tenkit denilen şey bizi ileriye taşıyacak bir olgudur. Kim bizi eleştirirse minnettar kalırız. Biz beyin fırtınası estirmek için böyle bir oluşumun içerisindeyiz."

Türkiye Yazarlar Birliği İstanbul Şubesi 12. Olağan Genel Kurul Yönetim Kurulu Üyeliklerine Mahmut Bıyıklı, Hüseyin Akın, Bünyamin Yılmaz, Mustafa Canbey, İsmail Halis, Demirhan Kadıoğlu, Muzaffer Doğan, Beyhan Demirci ve Davut Akgül seçildi.

 

TYB’nin 12. Genel Kurulu’nda yedek üyeliklere de şu isimler seçildi: Ali Sözer, Hüseyin Yahya Şekerci, Cengizhan Orakçı, Şeref Akbaba, Gülşen Koçak, Selvigül Şahin, Şakir Kurtulmuş, Abdülhamit Güler, Hasibe Çerko.

TYB

TYB 2

THB 3
Mahmut Bıyıklı TYB TYB İstanbul Türkiye Yazarlar Birliği İstanbul Şubesi
Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba