Çocuk Atölyesi Tatil Dinlemiyor

Çocuklara Yaratıcı Yazarlık Atölyesi Başlıyor!

Çocuk Atölyesi Tatil Dinlemiyor
Çocuk Atölyesi Tatil Dinlemiyor Nisan
Bu içerik 1532 kez okundu.

Cihangir'deki renkli mekanında ve okullarda yaratıcı atölyeler düzenleyen Çocuk Atölyesi, geleceğin yazar adayları için hazırladığı 4 haftalık yaratıcı yazarlık atölyesi 24 Ocak Pazar günü 12:00'de başlıyor. 

Çocuklara Yaratıcı Yazarlık Atölyesi; 9-12 yaş grubundaki çocuklara yönelik bir karakter, bir macera, sıradışı ya da oldukça sıradan bir öykü yaratmak için izlenebilecek yolların hep birlikte keşfedildiği bir atölye çalışması olarak yürütülecektir. Çocuk kitapları yazarları ile yürütülen 8 saatlik atölye sonunda katılımcı çocukların her birinin ortaya çıkaracağı hikâye ve çizimler editöryel süreçten ve tasarım aşamasından geçerek bir araya getirilip ‘Ortak Hikâye Kitabı’na dönüştürülecektir. 

Tarihler: 24 Ocak Pazar, 31 Ocak Pazar, 07 Şubat Pazar, 14 Şubat Pazar  

Saat: 12:00 - 14:00 

Süre: 8 saat (haftada 2 saat) 

Atölye Ücreti: 550 TL (4 haftalık atölye ve ortak hikaye kitabı proje ücreti)

Eğitmenler/Yazarlar: Özlem Özyurt -  Nermin Ferhan Karamuti

Mekan: Çocuk Atölyesi

Katılımcı Sayısı: 3-8

Eğitmen/Yazar Hakkında:

Özlem Özyurt, 1980 Ankara’da dünyaya geldi. Milliyet Sanat Dergisi’nde çeviri ve derleme haberleri; Varlık Dergisi ve www.altzine.net internet sitesinde öyküleri yayımlandı. Mario Levi, Murat Gülsoy, Semih Gümüş ve Sema Kaygusuz’un yaratıcı yazarlık atölyelerine katıldı. “80’lerde Çocuk Olmak”, “90’lar Kitabı”, “Bozcaada Öyküleri”, “Cunda Öyküleri” ve “Aşk Öyküleri” adlı derlemelerde öyküleri yer aldı. Yazarın “Bir Şehir Varmış, Bir Şehir Yokmuş” adlı bir öykü kitabı ve İş Bankası Kültür Yayınları’ndan çıkmış “Ekmek Arası Çikolata” adlı bir çocuk romanı bulunuyor.

Nermin Ferhan Karamuti, uzun yıllar yayınevleri ve farklı gazetelerde çalıştı. Birçok yetişkin kitabının redaksiyon ve editörlüğünü yaptı. Çocuklar için yazdığı ilk kitabı Şekercini Patyos 2013 yılında Can Yayınları tarafından yayınlandı. Serbest editörlük yaparak hayatına devam eden yazar, çocukların zamansız hayallerinden beslenmeye ve yazmaya devam ediyor.

 Atölyeler hakkında bilgi almak ve kayıt için;

 e: atolye@cocukatolyesi.net

 t: 0530 104 15 99 / 0533 477 59 51

Çocuk Atölyesi Atölye Yaratıcı Yazarlık Atölyesi Özlem Özyurt Nermin Ferhan Karamuti
Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba