Anadolu Ajansı 3 Özel Kitap İle Savaş Coğrafyasını Anlatıyor

Anadolu Ajansı, habercilik yaptığı ülkeler ve olaylarla ilgili alışılmışın dışında arşiv değeri olan kitaplar yayınlamaya başlıyor. İlk aşamada Mısır, Gazze ve Suriye konulu üç kitap piyasa çıkacak.

Anadolu Ajansı 3 Özel Kitap İle Savaş Coğrafyasını Anlatıyor
Anadolu Ajansı 3 Özel Kitap İle Savaş Coğrafyasını Anlatıyor Edebiyat Haberleri Editör
Bu içerik 1274 kez okundu.

Anadolu Ajansı (AA) uluslararası haberciliğini kitap dünyasına taşımaya karar verdi. Özellikle Ortadoğu'daki gelişmelere ayrı bir önem veren ve yoğun haber yayını yapan AA, yaptığı çalışmaları kitaplaştırmaya ve dünya kitap piyasasına girmeye karar verdi.

Arşiv niteliği taşıyan ilk eserler, dünyanın yakından takip ettiği Mısır, Gazze ve Suriye konusunda. Kitaplar alışılmışın dışında bir formatta hazırlanıyor. Öncelikle ülkelerin kısa siyasi tarihçeleri, meydana gelen olaylar ve haber niteliği taşıyan konular detaylı bir şekilde işleniyor. Buna ek olarak o ülkede görev yapmış ve olaylara şahitlik etmiş habercilerin kişisel izlenimleri ve tanıklıkları da kitapta önemli bir bölüm olarak yer alıyor. 'Oradaydı' başlığı altında yer alan bu tanıklıklarda, haberciler olaylar yaşanırken, fotoğraf çekerken ya da görüntüleri kaydederken neler yaşadığını, neler hissettiğini anlatıyor.

Haberin tamamını okumak ve haber kaynağına ulaşmak içni tıklayın.

 

Anadolu Ajansı Kitap 3 Kitap Abluka Savaş Direniş Gazze Yetim Kalan Ülke Suriye Yarım Kalan Devrim Mısır Arapça İngilizce
Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba