Hece Taşları'nın 12. Sayısı Çıktı

Aylık şiir dergisi Hece Taşları 12. sayısında "Dünyanın Saati Çalana Kadar" diyor.

Hece Taşları'nın 12. Sayısı Çıktı
Hece Taşları'nın 12. Sayısı Çıktı Nisan
Bu içerik 1789 kez okundu.

Bir işin düşmesin insanoğluna eli işte gözü oynaş ararken kafasında dolaşırken kırk tilki akreplerin kuyruğunu okşarken yüzündeki sırıtmayla gülmenin arasında siz bir mana ararken içi boşaltılmış kelimelerle tarifi imkânsız salata yapar aklınızı tıka basa doldurur şükür kapısını unutursunuz.

Makamına varırsanız yücelir önünde bir yığın dünya işleri heyecanla yakasına yapışır ama siz dünyada sayılmazsınız peş peşine telefonlar bağlanır başkaları girer çıkar arada kaynamaya tam başlarken arada hoş geldin ne vardı buyur bakalım demesiyle soğuk duşa girerek titremenin arasında sözünü söyler geçer ama sen anlamazsın.

Bir işin düşmesin namerde merde kendinden bitecek küçük iş için araya bir sürü minnetçi ister boyunu bosunu tartını sorar biraz düşünelim deyip gönderir zaman geçer düşüncesi değişmez yine gelirsiniz boyun bükerek kırk kapaya seksen değnek çaldırır tek ayaküstüne kaldırır sonra türküsün söyletir sonra gellerin.

Yolu yok her sözün ağızdan çıkar kulağa girer mi orası muhal girerse içerde ne kadar durur dokunabilir mi kalbin ziline dokunsa içerden bir ses gelir mi gönlüne vurur mu sesin sedası ruhunu okşar mı sözün edası sükût çarşısında altındır akçe gümüş tacirine kim dönüp bakar.

Nuri Pakdil ağabeyin izniyle insan seni sana karşı savunmak bu âdemoğlunun boynunun borcu hakkı tutup kaldırmaktan yılmayan erdem sancağını gönül burcunda canı pahasına korumak için her türlü fitneye yalan dolana dışı dost içleri düşman olana karşı savaşımız sürüp gidecek dünyanın saati çalana kadar.

Hece Taşları Hece Taşları Dergi Hece Taşları Dergisi 12. Sayı Sayı 12 Nuri Pakdil
Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba