İyilik Çetesi: Anadolu Şehir Öyküleri

Hayal Bilgisi Edebiyat Dergisi yayın yönetmenleri Ayşe Ünsal ve Cihat Albayrak tarafından kaleme alınan "İyilik Çetesi: Anadolu Şehir Öyküleri adlı eser, Kültür ve Turizm Bakanlığı Edebiyat Eserlerini Destek Projesi kapsamında Türkiye genelinde ilk kez desteklenen 40 eserden biri... Kitap hakkında kapsamlı bilgiyi haberimizin detayında bulabilirsiniz.

İyilik Çetesi: Anadolu Şehir Öyküleri
İyilik Çetesi: Anadolu Şehir Öyküleri Edebiyat Haberleri Editör
Bu içerik 4933 kez okundu.

"İyili Çetesi: Anadolu Şehir Öyküleri", Anadolu'dan 52 şehri konu alan 52 öyküden oluşuyor. 

Okullarda uygulanan Değerler Eğitimi projesini merkeze alan öykülerde, kahramanlar genellikle çocuklar. Bu çocuklar yaptıkları iyiliklerle örnek olurken aynı zamanda içinde bulundukları şehirlerin güzelliklerini de okura sunuyorlar. 

Hayal Bilgisi Edebiyat Dergisi ve www.edebiyathaberleri.com yayın yönetmenleri, Van Yazarlar ve Şairler Derneği yöneticileri Ayşe Ünsal ve Cihat Albayrak tarafından yazılan eser, 2014 yılında Kültür ve Turizm Bakanlığı Edebiyat Eserlerini Destek Projesi kapsamında Türkiye genelinde ilk kez desteklenen 40 eserden biri olmuş. 

Evli olan yazarlar, Anadolu'da 52 şehir gezmişler. Hayal Bilgisi Edebiyat Dergisinin Anadolu'nun dört bir yanındaki yazarlarıyla görüşerek öyküler için öneriler almışlar. Böylelikle başta çocuk/öğrenci okurlar olmak üzere, her yaştan öykü/masla okuruna şehirlerimizle ve iyilikle ilgili en doğru metinleri hazırlamaya gayret etmişler. 

Öğretmen ve veliler bu kitabı öğrencileriyle buluşturabilir, içindeki çocuğu ve iyilik hareketini önemseyen her yaştan okur İyilik Çetesi'nin bir üyesi olabilir. 

Etkinlik davetleri ve sorularınız için ayse-cihat@hotmail.com adresine mail gönderebilir ya da 05056351554 nolu telefondan ulaşabilirsiniz. 

İyilik Çetesi

İyilik Çetesi Anadolu Şehir Öyküleri

İyilik Çetesi Anadolu Şehir Öyküleri Cihat Albayrak Ayşe Ünsal
Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba