Ali Ural Gaziantepli Yazar Adaylarıyla Buluştu‏

Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) KAGEM Gaziantep Şubesinin konuğu olarak Gaziantep’e gelen Şair Yazar Ali Ural, yazarlık atölyesinde eğitim alan yazar adaylarıyla yazı ve edebiyat üzerine söyleşi gerçekleştirdi. Programa Gaziantep İl Müftüsü Ahmet Çelik, İl Müftü Yardımcısı Esma Erten ve Kagem Gaziantep Şube Müdürü Zehra Ünal’ın yanında İlesam Gaziantep Şube Başkanı Mehmet Sabri Genç, Serencam Yayınları Yayın Yönetmeni Gülşen Gazel gibi isimler ve çok sayıda öğretim üyesi ve öğrenci katıldı.

Ali Ural Gaziantepli Yazar Adaylarıyla Buluştu‏
Ali Ural Gaziantepli Yazar Adaylarıyla Buluştu‏ Nisan
Bu içerik 1632 kez okundu.

2015 yılında Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez’in açılışını yaptığı Türkiye Diyanet Vakfı Kagem Gaziantep Şubesi, Gaziantep’te ilk kez açılan yazarlık atölyesi kapsamında Şair Yazar Ali Ural’ı yazar adaylarıyla buluşturdu.  Çok sayıda kursiyerin eğitim aldığı atölyede, yazarlığın püf noktalarına değinen Ural, Gaziantep’te böyle bir girişimin var olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Edebiyatın gücüne de vurgu yapan Ural, “çok okumak ve çok yazmak yazarlığın olmazsa olmazıdır. İyi bir yazar olmak için öncelikli olarak çok çalışmak gerekiyor” dedi.

Programa gösterilen ilginin Gaziantep için çok önemli ve değerli olduğunu da belirten Ural, “Gaziantep’te bahsedildiği gibi okuma oranı çok da düşük değilmiş, görüyorum ki burada her şey yolunda” şeklinde konuştu. Yazar adaylarının sorularını da yanıtlayan Ali Ural, bundan sonra Gaziantep’e daha sık geleceğini söyledi.

Türkiye Diyanet Vakfı Kagem Gaziantep Şubesi tarafından gerçekleştirilen programın ilki İl Müftülüğü Kagem konferans salonunda ikincisi ise Gaziantep Üniversitesi Makine Mühendisliği Fakültesinde gerçekleştirildi. Her iki programa da kitapseverlerin ilgisi yoğundu.

Türkiye Diyanet Vakfı Kagem Gaziantep Şubesi Ali Ural Serencam Yayınları Gülşen Gazel
Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba