Ahmet Mercan Edebiyat Akşamları'na Konuk Oluyor

Bursa Büyükşehir Belediyesi Kültür A. Ş.'ye bağlı İbrahim Paşa Kültür Merkezi'nde düzenlenen Edebiyat Akşamları'na,23 Mart 2016 Çarşamba akşamı Ahmet Mercan konuk oluyor. Detaylar haberimizde.

Ahmet Mercan Edebiyat Akşamları'na Konuk Oluyor
Ahmet Mercan Edebiyat Akşamları'na Konuk Oluyor Edebiyat Haberleri Editör
Bu içerik 1944 kez okundu.

EDEBİYAT AKŞAMLARI’NIN KONUSU “EDEBİYAT VE ADALET”

Bursa Büyükşehir Belediyesi Kültür AŞ’nin İbrahim Paşa Kültür Merkezi’nde düzenlediği aylık Edebiyat Akşamları programı 23 Mart 2016 Çarşamba günü saat 19.30’da şair Ahmet Mercan’la yapılacak söyleşiyle gerçekleştirilecek.

Şair Cevat Akkanat’ın hazırladığı sorular eşliğinde icra edilen Edebiyat Akşamları programında bu ay konu başlığı “Edebiyat ve Adalet”… 
Bir sohbet havası içinde başlayıp gelişen programa, belirli bir noktadan sonra dinleyiciler de sorularıyla katkı sağlayabiliyor…

Ahmet Mercan kimdir?

1956’da Bayburt'ta doğdu. 1975’te Bayburt Endüstri Meslek Lisesini bitirdi. Selâm dergisi yazı işleri müdürlüğü yaptı. Giz Ajans yayın yönetmenliği görevini yürüttü. İnsan Hakları Araştırmaları, Eğitim Yazıları ve İkbal dergilerinin yayın yönetmenliğini yaptı. Şiirin yanısıra deneme, inceleme, oyun, masal türlerinde eserler verdi. Elliyi aşkın şiiri çeşitli sanatçılar tarafından bestelendi. Radyofonik oyun tarzında pek çok oyun yazdı ve yönetti. Otuzdan fazla radyofonik oyunu çeşitli radyolarda seslendirildi. Marmara FM ve Akra FM’de Mercan Kayalıkları adlı kültür programını hazırlayıp sundu. MAZLUMDER İstanbul Şube Başkanı ve Genel Başkan Yardımcılığı yaptı. Evli ve üç çocuk babası olan Ahmet Mercan halen Bayrampaşa Belediyesi’nde eğitim danışmanlığı görevini sürdürüyor.


Eserleri:

Şiir: Sürgün Özlemler, Kelebek Kanadında Surlar, İkibinyirmibir, Feveran, Arının Ayak Tozu, Yağmurla Yandım.
Deneme: Yine de Aşk, Sensizliği Bilmiyorlar, Bir Yanımız Yanardağ, Gölgemin Ayak Sesleri-Aforizma, Akıl Çağrısı.
Araştırma: Devlet Bilinci.
Oyun: Önderim Peygamberim, Pamuk Bulut Ormanı. 
Masal-Öykü: Ormanda Kim Var, Güzelyürek, Sevgili Kalem, Üç Afacan, Emek Ne Demek, Tomurcuk, Papatya ve Barış, Masal Anlatan Masal, Kardan Adamın Rüyası, Zürafil, Zeynep Ramazan’ı Çok Sevdi, Bizim Evde Son Zamanlar. 
Ayrıca bant tiyatrosu türünde radyofonik oyunları ve tiyatroları vardır. Bunlar arasında “Tevhit-Şirk”, “Adalet-Zulüm”, “Mustaz’af-Müstekbir”, “Takve-Fücur” gibi çalışmaları dikkat çekmektedir.


Edebiyat Haberleri (20.03.2016)

Ahmet Mercan Bursa Büyükşehir Belediyesi Kültür AŞ Kültür A. Ş. Kültür A.Ş. Cevat Akkanat İbrahim Paşa Kültür Merkezi
Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba