Uluslararası Adana Tiyatro Festivali Başlıyor

Sabancı Vakfı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Tiyatroları işbirliğiyle bu yıl 18.'si düzenlenen Devlet Tiyatroları – Sabancı Uluslararası Adana Tiyatro Festivali, bu yıl 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü’nde başlıyor.

Uluslararası Adana Tiyatro Festivali Başlıyor
Uluslararası Adana Tiyatro Festivali Başlıyor Nisan
Bu içerik 2024 kez okundu.

Sabancı Vakfı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Tiyatroları işbirliğiyle bu yıl 18.'si düzenlenen Devlet Tiyatroları – Sabancı Uluslararası Adana Tiyatro Festivali, bu yıl 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü’nde başlıyor. Festival boyunca pek çok etkinlik de katılımcılara sunulacak. Bunların arasında; Karagöz yapım ve oynatımı, oyun yazarlık, aksiyon stratejileri, kukla yapımı ve oynatımı, atık malzemelerden kostüm yapımı, çocuklarla maske yapımı, deri el sanatları, beden yoluyla Macbeth’in keşfi konularında atölye çalışmaları var.

30 Nisan’a kadar sürecek olan festivalin bu seneki açılış oyunu “Hoş Geldin Boyacı”. Oyun, 27 Mart Pazar günü saat 20.00’de Hacı Ömer Sabancı Kültür Merkezi’nde Tiyatro Martı tarafından sahnelenecek. Açılış gününde aynı zamanda, tiyatro sanatının gelişmesine önemli katkılarda bulunmuş ustalara “Sakıp Sabancı Yaşam Boyu Başarı Ödülü” de veriecek.

 

Uluslararası Adana Tiyatro Festivali Tiyatro Festivali Sabancı Vakfı 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü Sakıp Sabancı Yaşam Boyu Başarı Ödülü
Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba