Perşembe'ye Özel Metis 2016 Ajandası

Babil.com'da günün fırsatı Metis 2016 Rüyanın Gör Dediği Ajandası...

Perşembe'ye Özel Metis 2016 Ajandası
Perşembe'ye Özel Metis 2016 Ajandası Nisan
Bu içerik 2428 kez okundu.

Babil.Com, Perşembe günü boyunca yapacağınız 50 TL üzeri alışverişlerinize Metis 2016 Rüyanın Gör Dediği Ajandası'nı hediye ediyor.

Metis 2016 Rüyanın Gör Dediği Ajandası bize şunları söylüyor:

Zor bir yıl geçirdik. Zaman zaman bir kâbusun ortasındaymış gibi hissettik, uyanıp her şeyin yolunda gittiği bir dünyaya dönmek istedik. Kâbus peşimizi bırakmadı, ama biz de pes etmedik. Çünkü bu dünyada kâbuslar kadar güzel rüyaların da olduğunu iyi biliyoruz.

Rüya görmek sadece insanların değil tüm memelilerin paylaştığı bir özellik. Her gece dünyanın içinde başka bir dünyaya, hayatın içinde başka bir hayata dalıyoruz. Tarih boyunca insanlar rüyaları yorumladı, onlara kâh doğaüstü kâh doğal açıklamalar getirmeye çalıştı. Rüya, insanı hep büyüledi, muhtemelen hep de büyüleyecek. Rüyalar konusunda yazılmış eserlerin, söylenmiş sözlerin çokluğu bunu gösteriyor. Biz burada kendimizce küçük bir seçki yaptık, hep birlikte azıcık durup nefeslenelim diye. Kişisel ve toplumsal kaygıların, her geçen gün daha çok içine çekildiğimiz öfke ve infial halinin yol açtığı yorgunluk ve yıpranmayı bir parça onaralım diye. Biraz edebiyat, biraz bilim, biraz mit ve efsane derken rüya âleminin buluttan labirentlerinde kaybolduk.

Labirentin girişi burası, çıkışı hepimizin kendi içinde.

 

Güzel rüyalarla dolu bir yıl dileğiyle…

Babil Babil.Com babil.com babilcom Metis Yayınları Metis 2016 Rüyanın Gör Dediği Ajandası
Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba