Saadet Zinciri Kitaplara da Bulaştı!

Bazen çeşitli ürünlerin satışı, bazen ise tamamen hayali satışlarla gerçekleşen saadet zinciri adlı yöntem zaman zaman gündeme geliyor. Bu yöntem kısaca şöyle işliyor. Siz, belirli bir ürünü satmak üzere etrafınızdaki insanları ikna ediyorsunuz. Bu kişiler sattıkları ürünler üzerinden pay alırken, size de belirli miktarda pay bırakıyorlar. Böylece siz, hiç satış yapmadan, satış yapmaya ikna ettiğiniz kişiler üzerinden kazanç elde edebiliyorsunuz. Bu kişilerin her biri de ayrı ayrı olarak başkalarını satış yapmaya ikna edebiliyorlar. Zincir böyle oluşuyor, en üsttekiler oldukça yüksek kazanç elde ederken, alt seviyedekiler daha az oranda kazanç elde ediyor. Sosyal medya üzerinde tespit ettiğimiz kadarıyla, dün başlayan bir kampanya ise saadet zincirine çok benziyor!

Saadet Zinciri Kitaplara da Bulaştı!
Saadet Zinciri Kitaplara da Bulaştı! Edebiyat Haberleri Editör
Bu içerik 4191 kez okundu.

Sosyal medyada dünden bu yana aşağıdaki mesaj pek çok kişi tarafından paylaşılıyor:

Herkese merhaba!
Bir kitap değişim projesi için en az 6 kişiye ihtiyacım var!
Bulunduğunuz yerin önemi yok, ne kadar uzaktaysanız aslında o radar iyi!
Tek yapmanız gereken bir kitap seçip başka birine postayla göndermek olacak. Karşılığındaysa bir sürü kitaba sahip olacaksınız.
Eğer ilgileniyorsanız bu gönderiyi beğenin, beğenenlere detayları mesajla göndereceğim!
***
Hello everyone! We need at least 6 people to participate in a book exchange! You can be anywhere in the world, the further we get, the better! All you have to do is buy a book and send it to one person. You will receive approximately 36 books back. If you are interested click "Like" and I will tell you the details!

Gönderiyi paylaşanlardan birine sorduğumuzda, şu açıklamayı yaptı:

Olay şu sen burda yazılanları yapacaksın ve paylastiktan sonra benim adresimi yazan yere kendi adresini kitap göndereceginiz kişinin adresine de benim adresimi yazacaksın
Senin paylasimindan sonra sana gelen 6 talepte bana kitap gelecek
Onlardaki halka da sana gelecek
Bereketli olsun


Buradan çıkan sonuç şu: 

Kampanyaya katılmaya 6 kişiyi ikna ediyorsunuz. Bu kampanyayı kimden duyduysanız, o kişinin adını ve adresini bu 6 kişiye veriyor ve her birinden birer kitap satın alarak ona gönderilmesini istiyorsunuz. İkna ettiğiniz bu 6 kişinin her biri de ayrıca altışar kişi ikna ediyor ve onlara sizin adınızı ve adresinizi vererek size kitap gönderilmesini sağlıyor. Zincir bu şekilde devam ediyor.

Nihayetinde satın alınan ve hediye edilen şey kitap olduğu için bu kampanyaya olumsuz bakmak çok zor. Ancak kitap hediye etmek ve kitap okumak için böyle bir yönteme gerek var mı, o tartışılır işte!


Edebiyat Haberleri (28.03.2016)


Saadet Zinciri

Saadet Zinciri

Saadet Zinciri

Saadet Zinciri

Saadet Zinciri Kitap Kampanyası Hediye Kitap
Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba