Biz İnsan Mıyız?

3. İstanbul Tasarım Bienali'nin başlığı oldukça ilgi çekici ve düşünce odaklı: "Biz İnsan mıyız?: Türümüzün Tasarımı: 2 saniye, 2 gün, 2 yıl, 200 yıl, 200.000 yıl"

Biz İnsan Mıyız?
Biz İnsan Mıyız? Nisan
Bu içerik 1622 kez okundu.

3. İstanbul Tasarım Bienali, İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından "Biz İnsan mıyız?: Türümüzün Tasarımı: 2 saniye, 2 gün, 2 yıl, 200 yıl, 200.000 yıl" başlığıyla, 22 Ekim - 4 Aralık tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Son katılım tarihi 20 Mayıs 2016 olan bienale katılımcılar çektikleri 2 dakikalık videolarıyla katılabilecek.

Küratörler Beatriz Colomina ve Mark Wigley, “BİZ İNSAN MIYIZ?” teması eksenindeki tartışma alanını en geniş yaratıcı odaklara açmak ve düşüncelerine 3. İstanbul Tasarım Bienali’nin kalbinde yer vermek amacıyla bir açık çağrı yapıyor. Bu çağrıyla, tasarımcıları, mimarları, sanatçıları, grafik tasarımcıları, endüstriyel tasarımcıları, animasyoncuları, veri görselleştirmeyle uğraşanları, film yapımcılarını, grupları, dernekleri, sivil toplum kuruluşlarını, laboratuvarları ve her disiplinden diğer paydaşları, bienalin temasını yansıtan iki dakikalık bir video hazırlamaya davet ediyor.

 

Açık çağrıda belirtilen şartlara uygun şekilde gönderilen videoların tamamı 3. İstanbul Tasarım Bienali’nin internet sayfasının yanı sıra 22 Ekim 2016 tarihinde açılacak bienal sergisinin özel bölümünde de sunulacak. Uluslararası bir jüri tarafından değerlendirilecek tüm video projelerinden seçilecek üç tanesi ise bienalin ana sergisinde ve yayınlarında yer alacak. Bu üç videonun başvuru sahipleri bienalin ana katılımcıları arasında yer alacak ve seçilen filmlerin uygun biçimde sergilenmesi için bienalin küratöryel ekibi proje sahiplerine destek olacak.

Detaylı bilgi için tıklatyın

İstanbul Tasarım Bienali Biz İnsan Mıyız İstanbul Kültür Sanat Vakfı İKSV Bienal
Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba