1. Ulusal Şiir ve Hikâye Yarışması

TYB İstanbul Şubesi ve Tuzla Belediyesi tarafından 1. Ulusal Şiir ve Hikâye Yarışması düzenleniyor. “Her insan bir şiir, her hayat bir hikâye” sloganıyla düzenlenen yarışmada, dereceye giren katılımcılara, para ödülü verilecek.

1. Ulusal Şiir ve Hikâye Yarışması
1. Ulusal Şiir ve Hikâye Yarışması Nisan
Bu içerik 24155 kez okundu.

Türkiye Yazarlar Birliği (TYB) İstanbul Şubesi ve Tuzla Belediyesi tarafından 1. Ulusal Şiir ve Hikâye Yarışması düzenleniyor. “Her insan bir şiir, her hayat bir hikâye” sloganıyla düzenlenen yarışmaya herkes katılabiliyor. Şiir ve hikâye kategorilerinde gerçekleşecek olan yarışmada, dereceye girenlere para ödülü verilecek. Katılımcılar, 1. Ulusal Şiir ve Hikâye Yarışması’na 6 Mayıs 2016 tarihinde kadar başvurulabilir.

TYB İstanbul Şube Başkanı Mahmut Bıyıklı konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, Tuzla Belediyesi ile beraber geleneksel olması hedefiyle şiir ve hikâye yarışması düzenlediklerini söyledi. Herkesin bu yarışmaya katılabileceğini ifade eden Bıyıklı; “Yarışmamız iki kategoriden oluşuyor. Birisi şiir yarışması, diğeri hikâye yarışması... Bir şair, şiir yarışmasına en fazla iki şiir ile katılabilir. Şiirlerde tarz ve ekol sınırlaması yoktur. Bir yazar da hikâye yarışmasına en fazla iki hikâye ile katılabilir. Hikâye konusu serbesttir. Yarışmaya başvurular başlamıştır. 6 Mayıs 2016 tarihinde başvurular sona erecektir. Bu tarihe kadar yarışmaya katılımcılar başvurmalıdır” dedi.

Şairlerin ve yazarların, eserlerini internet veya posta yoluyla yarışmaya ulaştırabileceklerini kaydeden Bıyıklı; “Şairler ve yazarlar, eserlerini; internetten tıklayacağınız bu adresden, posta yoluyla ise TYB İstanbul Şubesi Kızlarağası Mehmed Ağa Medresesi, Divanyolu Cad Hoca Rüstem Sokak No: 6 Sultanahmet, İstanbul adresine göndererek yarışmaya katılabilirler” diye konuştu.

12 Mayıs 2016 tarihinde jürinin toplanarak karar vereceğini belirten Mahmut Bıyıklı, 20 Mayıs 2016 tarihinde ise sonuçların açıklanacağını söyledi. Başkan Bıyıklı; “29 Mayıs 2016 tarihinde ise Tuzla İdris Güllüce Kültür Merkezi’nde saat 14.00’de ödül töreni düzenlenecek. Bu törende dereceye giren kişilere, ödülleri takdim edilecek.

Hikâye yarışmasında birinci olana 8 bin TL, ikinci olana 6 bin TL, üçüncü olana ise 4 bin TL ödül verilecek. Şiir yarışmasında birinci olana 6 bin TL, ikinci olana 4 bin TL, üçüncü olana ise 2 bin TL ödül verilecek. 5 kişiye ise 500 TL mansiyon ödülü verilecek” şeklinde konuştu.

kaynak

Türkiye Yazarlar Birliği TYB İstanbul Şubesi Uluslararası Şiir Ve Hikaye Yarışması Yarışma Tuzla Belediyesi
Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Neslihan     2016-05-10 Yarisma sartlari belirtilmemisti. Ben de word dosyamizda isim olmanasi gerektigini dusunerek ismimi yazmadim. Acaba sorun olur mu cevap verin lutfen merak ediyorum
ESRA DÜRDANE ÖZEKİN     2016-05-06 GÜNÜME MEZAR TAŞI Gözlerimde kanayan İstanbul... Soluksuz adımların, soluk sokakların kollarına işlediği şehir... Sessizce yudumlarken geceyi gündüz, Günüme mezar taşı yapıyorum Güneş'i. Valizimin yükü çarpıyor yorgun dizlerime. Yağmurlarım çiseliyor ince ince, kırılan hayallerim üzerine. Ve ardımda sürünen tozlanmış uzun bir gölge... Şimdi farksızım ayağımın altında ezilen çakıl taşlarından. Ezildikçe ezilmiş, çakılıp kalmışım. Petek petek insan dolu binalar... Yollar ki tıklım tıklım görünmüyor asfalt. Yüreğindeki bir kapı kapanır ya, İşte kulaklarım öyle ahenksiz bir ninnide artık, Yaklaşan ardından uzaklaşan teker seslerinde. Ama bu sefer ninni farklı kısılmıyor sesi. Şimdi yoldaş bana tekerler, bana yoldaş şimdi yol. Şiddetlenen tekerlek sesleri, Yerini kanat seslerine bırakmış küçük penceremde. Gözlerim görmüyor bulutlardan ilerisini. Görmüyor aziz İstanbul'un göğü delen minarelerini. Kulaklarımda davet ki kurtuluşa, dilimde bir elveda. Satırlarıma İstanbul'un ahenkli ezanları sinsin isterdim, Hazırlıksız bir gidiş değil. Anladım, ecdadımın sedası sinmiş minarelere, Layık değilim.
meçhul lord     2016-05-06 Dosyaları gönderdik. Sadece ekranda "Kayıt Alındı" gibi bir yazı çıktı. Ancak ulaşıldığına dair geri bildirim gelmedi mail adresimize. Lütfen mail adreslerine ulaşıldığna dair cevap yazın. O kadar kişi katılıyor. İnsanların emeği bir hata ile boşa gitmesin... Teşekkürler
Melike     2016-05-05 Yarışmaya katılmak için yaş sınırlaması var mı?
Serra     2016-05-03 Soru yöneltebileceğimiz bir adres neden yok? Öncelikle ben dosyayı gönderdim ama gidip gitmediğini nereden anlayabilirim? Ve yarışmaya iki kategoride de katılma seçeneğimiz var mı? Lütfen cevaplayabilir misiniz?
yazarınızz     2016-05-03 100 satır kaç sayfa ediyor? 6 sayfalık bir şiirim var da
hatice     2016-04-15 şimdi biz iki kastagpriye de katılabilme şansına sahipmiyiz hem şiir hem de öykü olarak
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba