Yeni Kitap: Dalgaların Dansı

Rana Marcella İncekara'ya ait Dalgaların Dansı adlı kitap, Başka Yerler etiketi taşıyor.

Yeni Kitap: Dalgaların Dansı
Yeni Kitap: Dalgaların Dansı Edebiyat Haberleri Editör
Bu içerik 2160 kez okundu.

BU KİTABI İNDİRİMLİ OLARAK SATIN ALMAK İÇİN TIKLAYIN!

Rana Marcella İncekara'ya ait Dalgaların Dansı adlı kitap, Başka Yerler etiketi taşıyor.


Yayınevi tanıtımından:

Rana Marcella İncekara bizi dalgaların dansı eşiliğinde hiç tanımadığımız fakat bir o kadar da biz olan kadınlar arasında uzun bir yolculuğa çıkarıyor. 

Aşk, ayrılık, tutku ve ölüm dörtgeni arasında kesişiyor yolları.

 Okuyucuyu gizemli bir buluşmaya sürüklüyor...

Her yağmur damlasının yüzümüze kamçı gibi vurduğu gerçek hayatların hikayesiyle

çarpıcı bir buluşma yaşatıyor.

"Yağmur damlaları birlikteyken birbirlerini göremezler. Birlikte düşerler dokunarak, sevişir gibi ama asla bir araya gelmeden, kavuşamadan. Ben de seninle düştüm ama sen beni görmedin. Ben kaldırıma çarptım, sen ise nehrin bir parçasına... Ben yine hayat bulurum nehrin bir kenarında. Oraya gidiyorum artık, yağmur nereye düşüyorsa..." 


Kitaba dair detayları yazarından dinliyoruz:

Çalışma ilk bakışta bir öykü derlemesi gibi gözükmektedir. 19 bölümden oluşmaktadır. Ama çalışmanın ilginç bir özelliği var. Çalışma bir öykü derlemesi olduğu gibi bir arada okunduğunda aslında bir romana dönüşmektedir. Yani öyküler tek başlarına okunabilecekleri gibi bir arada da ele alınabilirler, çünkü öykülerin konuları birbirlerinden bağımsız gibi gözükse de öykülerin kahramanlarının yolu bir şekilde kesişir ve mekan olarak ortak alanlar kullanılır. Başka bir deyişle öyküler birbirlerini tamamlayıcı bir özelliğe sahiptirler. Yani bulmaca parçaları gibi bir bütünün parçasıdırlar. 18 bölüm birbirinden bağımsız gibi iken (ufak kesişmeler hariç) 19. bölümde herşey toparlanıyor ve bir bütün ortaya çıkıyor. 

Öykülerde birkaç güçlü kadın var. Başlarına kötü diyebileceğimiz çeşitli olaylar geliyor. Mesela ilişkilerinde psikolojik şiddete uğruyorlar, yalanla karşılaşıyorlar, sevdikleri insanları kaybediyorlar vs. Ama sonuçta herkes mutlu sonunu bulmayı kendi çabası ile başarıyor. Birey olarak kötü gitmekte olan hayatlarına bir "dur" diyerek değiştirmeyi başarıyorlar.

 

Yazarı tanıyalım:

Rana Marcella İncekara 1977 yılında Konya’da doğdu. Çocukluk yılları boyunca iki kıta arasında sürekli gidip geldi. İki kültür ve İngilizce ve Türkçe olmak üzere iki dil ile yetiştiği için çeviriye çocukluktan yatkınlığı ve merakı vardı. Lisans eğitimini, 2000 yılında tamamlayarak Bilkent Üniversitesi Mütercim Tercümanlık Bölümü’nden mezun oldu. Burada üçüncü dili olan Fransızca’yı öğrendi. Daha sonra, Amerika’da Yüksek Lisans yaptı. Çalışmaları sırasında araştırma görevlisi olarak görev yapmaya başlaması ile beraber akademik bir iş hayatına adım attı. Türkiye’ye döndükten sonra çeşitli üniversitelerde öğretim görevlisi olarak görev yaptı. Serbest çevirmen olarak birçok projede görev aldığı gibi halen çevirmen olarak çalışmayı sürdürmektedir. Boğaziçi Üniversitesi Çeviribilim Bölümü’nde doktora tez çalışmaları da devam etmektedir. Yazarın edebiyata duyduğu ilgi küçük yaşta başlamıştır. Çok okuyan bir aileden geldiği ve edebiyat mezunu bir annesi olduğu için henüz küçük yaşlarda kendisine çeşitli dünya klasikleri tanıtılmış ve kitaplarda var olan dünyaların kapıları açılmıştır. Ortaokul yıllarında şiir, deneme ve öykü yazmaya başlamıştır. Lisans yıllarında okulunda amatör yazarlar için düzenlenen bir öykü yarışmasında ise birincilik ödülü almıştır. 

 

Kapak tasarımı: Nihan İncekaraEdebiyat Haberleri
24.05.2016Dalgaların Dansı

Rana Marcella İncekara Başka Yerler Dalgaların Dansı Yeni Kitaplar Son Çıkanlar Son Çıkan Kitaplar
Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba