Hayal Bilgisi Dergisi 21. Sayısında

Ayşe Ünsal ve Cihat Albayrak yönetiminde yayın hayatına devam eden "Hayal Bilgisi Edebiyat ve İyilik Dergisi", 21. sayısına ulaştı.

Hayal Bilgisi Dergisi 21. Sayısında
Hayal Bilgisi Dergisi 21. Sayısında Edebiyat Haberleri Editör
Bu içerik 3618 kez okundu.

Ayşe Ünsal ve Cihat Albayrak yönetiminde yayın hayatına devam eden "Hayal Bilgisi Edebiyat ve İyilik Dergisi", 21. sayısına ulaştı.

Van Erciş merkezli olarak 2011'den bu yana çıkan Hayal Bilgisi, 21. sayısında kapağında Ahmet Uzun tarafından çizilen Necip Fazıl Kısakürek portresine yer vermiş. 

71 yazarın eserleriyle yer aldığı dergi, çeşitli iyilik önerilerini okurlarıyla buluşturuyor. Öğrencilerin, "Bir Hayalim Var" başlıklı mektuplarını da sayfaları aracılığıyla okur ve yazarlarına ulaştıran Hayal Bilgisi, yaptığı çağrılar ile her sayıda çocukların hayallerini gerçekleştiriyor. Sosyal sorumluluğu ve iyiliği amaç olarak kabul eden dergi ekibi, içerikteki eserleri de bu doğrultuda seçiyor ve tam analmıyla bir iyilik dergisi çıkıyor ortaya. 

Dergideki içeriğin bir bölümü Atillahan Erdağ tarafından bu sayıda da seslendirilmiş ve QR kod aracılığıyla basılı dergi aynı zamanda bir sesli dergiye dönüştürülmüş. Bu uygulamayı Hayal Bilgisi son üç sayısında görme engelliler için yapıyor. 

Yayın yönetmenlerinin 21. sayı için yayınladıkları duyuru metni şöyle:

HAZIRLAN İYİ İNSAN!

HAYAL BİLGİSİ 21. KEZ DOĞUYOR!

dünya iyi bir yer olacaksa
kötülerin cezalandırılmasıyla değil
iyilerin çoğalmasıyla olacak
her yerde sana ihtiyaç var iyi insan
hazırlan

Bu dizelerle aralanıyor 21. sayımız. Ne mutlu bize ki, iftar yapar gibi kavuşacağız dergimize bu kez. Ramazan heyecanıyla...

Hayal Bilgisi'ne bu sayıdan itibaren abone olmak isteyenler Cihat Albayrak'a ya da Ayşe Ünsal'a mesaj gönderebilirler.

Abonelik bilgileri şurada mevcuttur: http://www.hayalbilgisi.com/p/abone-ol.html

Büyük mutluluklar da yaşadık, zor günler de geçirdik 20. sayıdan 21. sayıya yolculuğumuzda. Bizimkisi, iki dergi arasında çekilen bir çile belki de. Yanımızda çok değerli dostlarla... Başta Arif Onur SolakYunus Ünsal, Ahmet Uzun ve Atillahan Erdağ olmak üzere, bu sayıya büyük emek veren tüm dostlara teşekkür ediyoruz.

Kapaktaki bu güzel çizim yine Ahmet Uzun'a ait. 
Kapak, afiş ve içerikteki tasarımların tamamı Yunus Ünsal'ın göz nuru ve yeteneği.
Bu sayıdaki şiir seslendirmelerinin tamamı Atillahan Erdağ kardeşimiz tarafından yapıldı.
Eser seçimini büyük oranda editörümüz Arif Onur Solak yaptı.
Derginin son okuması ise Ayşe Ünsal tarafından yapıldı.

Çok kalabalığız bu sayıda (71 kişi). İyilik Hareketi'miz gönüllere ulaşmış olmalı ki, gönderilen metinlerin büyük bir kısmında iyiliği, sorumluluğu, mesuliyet bilincini gördük. Bu bizim için büyük mutluluk!

Artık her sayıda birçok çocuğun hayallerini sayfalarımıza taşıyoruz ve hep birlikte bu hayalleri gerçekleştiriyoruz. Hayal Bilgisi, 6 yıllık emeklemenin ardından tam da şimdi hak ediyor adını belki de.

8 sayfalık bir artışla 56 sayfa olarak çıkıyor yeni sayımız. Necip Fazıl Kısakürek'in bu güzel portresini aynı zamanda afiş olarak da matbaaya gönderdik. Mevcut abonelerimize ve yeni abone olan herkese göndereceğiz.

Bu sayıda abone olacak herkese ayrıca Erdal Şahin'in Sekülerizm ve Nefis Tezkiyesi adlı kitabı ile Mehdi Akan'ın Parantez adlı kitabını hediye olarak göndereceğiz.

Mevcut abonelerimize ve yeni abone olacak herkese, Lova Bez Çanta'nın hediyesi olan Hayal Bilgisi bez çantalarını da göndereceğiz.

21. SAYIDA ESERLERİYLE YER ALAN DOSTLARIMIZ:

Ahmet Uğur SolakAhmet KanterNejla ŞenMustafa Uçurum, Buğra Taşova, Şener ÖktemSamet Zenginoğlu, Önder Şit, Burcu Sancak Çalışkan, Mehmet Şen, Yilmaz Sit, Yalçın Ulupınar, Banu Içli Öner, Deniz Arslan, Merve Nur Keskin, Muhammed Mustafa DemirEmine Muradoğlu,Kevser EvsenŞükran Engin AtmacaMüge ŞenelErdal ŞahinFatma ErkulAyşe ÜnsalCihat AlbayrakCihat ŞitAhmet Kurbani Özdaş,Müştehir KarakayaArif Onur SolakHakkı AytaçAkın AkarEsra Sağlık, Anıl Akyol, Ejder TuranÖrsan Gürkan AplakHicran AslanAliosman OkumuşKevser KılınçSezer TaşEmre Gürkan KanmazMustafa Işık,Devrim Horlu, Abdurrahman Abıka, Ayşe Gönenç, Mehdi Deniz Akan,Gülşen ÇağanMervan SöylemezMimar Sinan ElterMuammer Gül,Tunay ÖzerGülsüm YıldırımZeki AltınMurat Gil, Mert Bayram, Mücahit AkıncıAbdurrahman AdıyanBeyza Hilal Nur Dindarİsmail Çolak, Yalçın Ülker, Ahmet Dalaz, Baki Demirtosun, Abdurrahman Balta, Onur Kılınç,Dilan AdarAdige BaturEsra PakFatih Boz

MEVZUBAHİS sayfamızda yer alan dostlarımız:

Banu Göçmezİsmail AybeyAliosman OkumuşBurcu Sancak Çalışkan,Fuat UçarMuammer Gül, Nuriye Demirel, Atillahan Erdağ, Özlem Avcı,Hakkı AytaçAyşe ArıkanBeyza Hilal Nur DindarEsra SağlıkErdal Şahin,Ahmet Uğur Solak

http://www.edebiyathaberleri.com

Eser göndermek için: hayalbilgisi@windowslive.com

21. SAYIDAN İTİBAREN ABONE OLANLARA

Eski sayılardan 3 adet,
Erdal Şahin - Sekülerizm ve Nefsi Tezkiyesi Kitabı,
Mehdi Akan - Parantez Kitabı,
Necip Fazıl Kısakürek Afişi,
Hayal Bilgisi Bez Çantası, HEDİYE OLARAK GÖNDERİLECEKTİR.

1 YILLIK ABONELİK + KARGO= 40 TL'dir.

Hesap bilgileri: http://www.hayalbilgisi.com/p/abone-ol.html

Hayal Bilgisi Hayal Bilgisi Dergisi Hayal Bilgisi Edebiyat Dergisi Hayal Bilgisi 21 Necip Fazıl Kısakürek
Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba