Yazmayı Seven Çocuklara Karne Hediyesi

Çocuk Atölyesi, "Her Çocuğun Bir Hikâyesi Olması" sloganı ile, karne hediyesi olarak velileri çocuklarını yaratıcı yazarlık atölyesi ile buluşturmaya davet ediyor.

Yazmayı Seven Çocuklara Karne Hediyesi
Yazmayı Seven Çocuklara Karne Hediyesi Edebiyat Haberleri Editör
Bu içerik 1791 kez okundu.

Yaz tatili her çocuğun doğal hakkıdır. Heyecan içinde karnesini almayı bekleyen çocukların, çevresinin dışında kendine armağan edebileceği belki de en güzel anı hayal dünyasından çıkan, kendi cümleleri ile oluşturduğu hikâyesidir.

Çocuk kitapları yazarı Nermin Ferhan Karamuti tarafından gerçekleştirilen “Çocuklar İçin Yaratıcı Yazarlık Atölyesi”, bir karakter, bir macera, sıradışı ya da oldukça sıradan bir öykü yaratmak için izlenebilecek yolların hep birlikte keşfedilmesinin temel adımlarından oluşmaktadır.

Atölyeler grup oluşması halinde toplu halde yapılmasının yanı sıra bireysel olarak da çocuklar birebir yürütülmektedir. 

* Atölye sonucunda ortaya çıkan eser, istenmesi halinde gerekli editöryal ve tasarım aşamasından geçerek kitap haline getirilir.

* Atölyelerin gün ve saatleri eğitmenin ve çocuk\ebeveynlerin birlikte belirleyeceği gün ve zamanda yapılır. 

Atölye Saat Ücreti: 100 TL (1 ders saati)

Yaş Grubu: 7-13 yaş

Atölye Süresi: Hafta içi ya da hafta sonu belirlenecek saatlerde 1 ya da 2 saatlik çalışmalar yapılmaktadır.

Eğitmen: Çocuk kitapları yazarı Nermin Ferhan Karamuti

Atölye kitabi: Atölye sonucunda çıkacak olan hikayenin kitaplaştırılması istendiğinde; hikayeye göre ayrıca fiyatlandırılır.

 

Eğitmen Hakkında:

Nermin Ferhan Karamuti: Çocuk kitapları yazarı Nermin Ferhan Karamuti, uzun yıllar yayınevleri ve farklı gazetelerde çalıştı. Birçok yetişkin kitabının redaksiyon ve editörlüğünü yaptı. Çocuklar için yazdığı ilk kitabı Şekercini Patyos 2013 yılında Can Yayınları tarafından yayınlandı. Serbest editörlük ve eğitmenlik yaparak hayatına devam eden yazar, çocukların zamansız hayallerinden beslenmeye ve yazmaya devam ediyor.


Çocuk Atölyesi Hakkında:

Cihangir’de çocuklara özel tasarlanmış atölyesinde 2014 yılından beri 4-16 yaş grubundaki çocuklara resim, plastik sanatlar, tiyatro, dans, edebiyat gibi temel sanat dallarına ilişkin sanatçı eğitmenler önderliğinde yaratıcı atölye çalışmaları düzenlemektedir. Çocuk Atölyesi’nin temel amacı; çocuklara sanatın getirdiği duyarlılık ve kendini ifade etme özgürlüğü fırsatını sunmak, çocukların küçük yaşta sanat sevgisi kazanması ve sanatsever bireyler olmasına katkı sağlamaktır.


Bilgi ve Kayıt İçin:

www.cocukatolyesi.net

Adres: Oba Sokak Oba Apartmanı 2/A Cihangir İstanbul

Telefon: 0533 477 59 51

 E-Posta: atolye@cocukatolyesi.net

Çocuk Atölyesi Yaratıcı Yazarlık Karne Hediyesi
Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba