Yazar Nurdal Durmuş: Tiyatro Değil, Darbe!

15 Temmuz darbe girişiminin ardından pek çok yazar ve şair sosyal medyadan tepkilerini ilk andan itibaren dile getiriyor. (Edebiyat Haberleri)

Yazar Nurdal Durmuş: Tiyatro Değil, Darbe!
Yazar Nurdal Durmuş: Tiyatro Değil, Darbe! Edebiyat Haberleri Editör
Bu içerik 1940 kez okundu.

15 Temmuz darbe girişiminin ardından pek çok yazar ve şair sosyal medyadan tepkilerini ilk andan itibaren dile getiriyor.


İşte yazar Nurdal Durmuş'un tepkisi:


- "Bu darbe değil, tiyatro!" geyiği yapanların tamamı darbenin başarısız olmasından dolayı bu algıyı yaymaktadırlar. Darbe başarılı olsaydı, elinizde bayraklarla, sokaklarda kutlama yapacağınızı, bu alçaklığı sahipleneceğinizi ve ölümüne destekleyeceğinizi hepimiz biliyoruz!

- Yüzlerce subayı “darbe yapıp camileri bile bombalayacaklar!” palavrasıyla hapse attırarak yerlerine terfi alan şerefsizler, meclis binamızı, emniyet müdürlüğümüzü, istihbarat teşkilatımızı, özel kuvvetlerimizi, cumhurbaşkanlığını ve kendi halkını bombaladılar. Millet darbeye, paralel yapılanmalara, vatan hainlerine dur demiş, olaya el koymuştur.

Evet, muhteşem bir milletimiz ve muhteşem bir vatanımız var. Çok yorulsak da sevmekten ve sahip çıkmaktan asla vazgeçmeyeceğiz.

Bu arada sokaklarda çok dikkatli olalım. Ciddi provokasyonlar olabilir. Bir sonraki hedefleri sokaklar olabilir.


Edebiyat Haberleri

18.07.2016

Nurdal Durmuş 15 Temmuz Darbe Girişimi
Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba