Türkiye Basım Yayın Meslek Birliği'nden Açıklama

TBYM, demokrasi nöbetlerinin bitmesinin ardından bir açıklama yayınladı.

Türkiye Basım Yayın Meslek Birliği'nden Açıklama
Türkiye Basım Yayın Meslek Birliği'nden Açıklama Edebiyat Haberleri Editör
Bu içerik 1331 kez okundu.

TBYM'den yapılan açıklama:

Türkiyemiz 15 Temmuz 2016 günü, maşa FETÖ aracılığıyla bir çok cepheden gerçekleştirilen darbe girişimine sahne oldu. Allah'ın yardımı, Cumhurbaşkanımızın dirayeti, Milletimizin cesareti ile bu melun darbe girişimine karşı destansı bir mücadele verdik ve hep birlikte darbeye "Dur!" dedik.

Yaklaşık bir aylık meydan nöbetlerimizin ardından 10 Ağustos itibarıyla sath-ı müdafaa nöbetlerine başlamış bulunuyoruz. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da milletimizin, vatanımızın, devletimizin ve bayrağımızın düşmanlarına karşı her türlü hazırlığımızla yola devam edeceğiz. Düşünce ve kültür dünyasınının motor gücü olarak ülkemizin yeniden inşasında daha bir gayretkeş olacağız.

15 Temmuz'da başlayıp 10 Ağustos'ta sona eren hatt-ı müdafaa nöbetinde TBYM olarak meydanlardaydık. Bütün üyelerimize gösterdikleri gayret nedeniyle ayrı ayrı teşekkür ediyor, Allah'tan ecirlerini kat be kat alacaklarına olan inancımızı tazeliyoruz. Yine direnişimize anlam katan "Nöbetçi Kütüphane" uygulamamıza katkıda bulunan kardeşlerimize teşekkür ediyoruz.

Bu yolda Şehit olanlara ne mutlu! Rabbim, bizleri de şehitlerden ve şahitlerden eylesin. Yaralı gazilerimiz ise bundan sonra toplum olarak bizlere emanet. Rabbim Şafi ismiyle bütün dertlerine şifa ihsan eylesin.

Darbelerden uzak, hak ve adaletin kaim olduğu bir Türkiye için kavli ve fiili dualarımız siz değerli üyelerimizledir.

TBYM Yönetim Kurulu

TBYM Türkiye Basım Yayın Meslek Birliği 15 Temmuz Darbe Girişimi
Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Ethem Nejat     2016-08-15 Darbeye karşı olmayan yok.. Tüm kitap camiası karşıdır... Olmayan istisnaidir.. Ama şöyle bir durum var. OHAL nedeniyle 29 yayınevine el koyuldu.. Alacaklar ve Borçlar Hazineye devredildi.. Bir çok yayınevi emekçisi ve bu yayıncılara kitap basan matbasından, kağıtçısına bir çok firma mağdur oldu... Bu durumla ilgili bir açıklama neden yapıulmıyor? Basım Yayın Meslek Birliği bu önemli konuda nedense sessiz..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba