15 Temmuz Anısına - Hayal Bilgisi 22 / Önsöz

Hayal Bilgisi Edebiyat ve İyilik Dergisi, Ağustos ayında çıkacak 22. sayısını 15 Temmuz Özel Sayısı olarak hazırladı. (Edebiyat Haberleri)

15 Temmuz Anısına - Hayal Bilgisi 22 / Önsöz
15 Temmuz Anısına - Hayal Bilgisi 22 / Önsöz Edebiyat Haberleri Editör
Bu içerik 4042 kez okundu.

Hayal Bilgisi Edebiyat ve İyilik Dergisi, Ağustos ayında çıkacak 22. sayısını 15 Temmuz Özel Sayısı olarak hazırladı. 

Derginin önsözü, 15 Temmuz darbe girişimi ile ilgili ve bugün sosyal medyada hem görsel hem video olarak yayınlandı. 

İşte Hayal Bilgisi Dergisinin ortak sesi olarak kaleme alınan o metin:

Zafer.

Size söylemiştik. 

Söylemiştik Bay Yabancı, bizden uzak durun diye.

Bedenlerimiz dünyaya ait olabilir ama ruhlarımız özgürdür bizim! Birkaç kilogramlık et parçası olan bedenlerimizi tanklarınızla ezebilirsiniz ama ruhlarımız ama vallahi ruhlarımız dahi bir araya gelip demirden tuzaklarınızı başınıza geçirecek. Öfkemiz tanklarınızdan ağırdır, bunu böyle bilin.

Çünkü ruhumuzu dünyaya satmadık hiç birimiz! Kurşunlarınız imanımızı delip geçemeyecek. Uçaklarınız korkutmuyor bizi, bombalarınız vazgeçirmiyor; ne yapsanız boş, korkmuyoruz sizden, kalplerimizi imandan başka hiçbir şey titretmeyecek! 

Bütün vatan toprağı seccademizdir bizim; göklerimizden ezanlar, selalar yağdıracağız üzerinize. Susturamayacaksınız; tekbirlerle yeneceğiz sizi her seferinde yeniden. Öldükçe çoğalırız, siz bilmezsiniz. Çünkü şehitler ölmez! Çünkü her şehitle birlikte imanımız da öfkemiz de büyür Bay Yabancı.

Şimdi bütün Anadolu’ya bayraktan bir örtü serdik. Hilal ve yıldız ile donattık Türkiye’yi. Zenginimiz yok şimdi, fakirimiz yok. İdeolojiler ayağımızın altında. Şimdi soğuk savaşlarınız üşütmez bizi; iftiralarınız, kınamalarınız, hukukun üstünlüğü hatırlatmalarınız üşütmez bizi. Çünkü hürriyetimiz bütün oyunlarınızdan üstündür, anlayın artık. Çocuklarımız sokaklarda, bayraktan yorganlar altında; yaşlılarımız meydanlarda, bastonlarıyla nöbet tutmakta. Uyumamızı beklemeyin sakın; çünkü tanıyoruz sizi. Zulümlerinize şahidiz. Sokun aklınıza artık, teslim olmayacağız!

Dünyayı daha fazla kirletmenize izin vermeyeceğiz. İyi niyetimizle baş edebileceğinizi mi zannediyorsunuz; siz duadan daha kuvvetli bir silah icat edebileceğinizi mi sanıyorsunuz! 

Yeter! İnsan öldürerek medeniyet üretmenize izin vermeyeceğiz. Çocuklarınızdan, halklarınızdan sakladığınız yalanlarınızı yüzünüze vuracağız dünyanın bütün dillerinde. Biz dünyanın bütün dillerini ezbere biliriz; iyilik ortak dilimizdir. Vallahi elinden tutacağız yere düşürdüklerinizin. Vallahi sahip çıkacağız vatansız kalanlara. Vallahi başını okşayacağız yetim bıraktıklarınızın. Vazgeçiremeyeceksiniz. Çünkü biz siyasete değil, Allah’a iman ederiz, siz bilmezsiniz. 

Bizi aç bırakabilirsiniz, canımızı yakabilirsiniz, ambargolar uygulayabilirsiniz, liderlerimizin canına kastedebilirsiniz, siyasetimizi dizayn etmeye kalkabilirsiniz, aramıza hainlerinizi serpiştirebilirsiniz ama bizi yenemezsiniz. 

Çünkü biz ölümden korkmuyoruz, anladınız mı! Ahiret gününe andolsun ki, bizi vatanımızdan vazgeçiremeyeceksiniz. Peygamberin müjdelediği topraklarımızı bırakmayacağız. Mülteci olmayacağız. Elinizden geleni yapın, biz yine de dünyayı iyileştireceğiz. Söküp atacağız sizi insanlığın yakasından. 

Size söylemiştik Bay Yabancı. Tekrar söylüyoruz. Uzak durun bizden.

Hainlerinizi toplayın ve defolun toprağımızdan.

Çünkü, muzaffer biziz.
Zafer, Allah’ındır.

Edebiyat Haberleri
15.08.2016

Hayal Bilgisi Hayal Bilgisi Dergisi Hayal Bilgisi Edebiyat Dergisi Hayal Bilgisi 22
Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba