Shakespeare Kısa Film Yarışması

Yarışmaya başvurular sürüyor. (Edebiyat Haberleri)

Shakespeare Kısa Film Yarışması
Shakespeare Kısa Film Yarışması Edebiyat Haberleri Editör
Bu içerik 1994 kez okundu.

Shakespeare Kısa Film Yarışması, size, sinema alanındaki yeteneğinizi dünyaya gösterme ve dünya çapında gerçekleştirilecek Shakespeare programının parçası olma fırsatı sunuyor!

Ölümünün 400. yıldönümünde tüm dünyayı William Shakespeare'in ölümsüz mirasını, eserlerini konu alan kısa filmlerle kutlamaya davet ediyoruz. Sizden, Shakespeare'in bir oyununun tamamı veya sonesinden tutun da, en çok sevdiğiniz karakterine veya konuya kadar içinde Shakespeare olan öğeleri kullanarak kısa bir film çekmenizi istiyoruz. Çekeceğiniz filmi daha sonra dünya genelinde oylamaya sunacağız.

Shakespeare’den esinlenen ve yetişkinlere yönelik içerik içermeyen 5 dakikadan kısa tüm filmleri kabul ediyoruz.

Hevesliyim ama film nasıl çekilir bilmiyorum mu diyorsunuz? British Council, filmini çekerken sana yardımcı olacak en iyi ücretsiz yazılım, uygulama ve diğer araçları sizin için bu adreste topladı.

Her ay en çok oyu alan başvuru ”ayın videosu” seçilecek. Yılsonunda her ayın kazananları ”yılın videosu” olabilmek için bir süper çekilişe katılıp tam da Shakespeare’e yaraşır bir ödül kazanacak.

Filminizin dili İngilizce değilse, İngilizce alt yazı eklemeyi unutmayın.

Yıl sonunda bir kişi, nadir bir fırsat yakalayarak Birleşik Krallık'a bir seyahat ve kariyer gelişimi atölyelerine katılım hakkının yanısıra, DSLR kamera seti, Adobe Creative Cloud hesabı ve daha fazlasını kazanacak.

Detaylı bilgi için tıklayın.



Edebiyat Haberleri

16.08.2016

Shakespeare Kısa Film Yarışması Kısa Film Yarışması
Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba