Şehit Halil Kantarcı'nın Eşinden Kitap Açıklaması

S. Serra Erdoğan, Halil Kantarcı'yı konu alan bir kitap yayınladı. Bunun üzerine şehidin eşinden açıklama geldi. (Edebiyat Haberleri)

Şehit Halil Kantarcı'nın Eşinden Kitap Açıklaması
Şehit Halil Kantarcı'nın Eşinden Kitap Açıklaması Edebiyat Haberleri Editör
Bu içerik 4295 kez okundu.

S. Serra Erdoğan, Halil Kantarcı'yı konu alan bir kitap yayınladı.

Bunun üzerine şehidin eşinden açıklama geldi.


Ayşe Kantarcı:

Sayın yazar, pek muhterem yazar öyle bir yazar ki Halil in ilk şehadet günlerinde benim ciddi bir şekilde Canımı sıkmış kendi dünyasında yaşadığı şeyleri varmış gibi hakikatmiş gibi anlatarak yazarlığını(!) ispat etmiştir. Bazı yorumlar okudum bırakın yazsın , herkes Halil abi yi tanısın diye. Biz müsade etmediğimizi söyledik o da "tamam ben yazmayı bıraktım zaten" dedi. Bir kere bu insan yalancı, verdiği sözde durmayan biri. Ahlaki sıkıntıları olan birinin Halil in hayatını yazması bir tarafa bir de 1 ay gibi bir Zamanda yazılmış ve piyasaya çıkmış bir kitap olması başka bir araz. Halil i gerçekten anlatmak Muradında olan biri ailesinden, arkadaşlarından hiç bir bilgi almadan , onun 18 yıl an an yaşadığı onca şeyi bir çırpıda Nasıl anlatabilir? Kimdir bu Serra hanım cenaze gününe kadar ne yüzünü gördüm ne Halil den ismini duydum. Sadece 1 kitabını gösterdi ve kapak resmi üzerine konuştuk onu da zar zor hatırladım. Ben güzel Murad ile yapılan bir işte "Allah işini güzel yapanı sever " düsturu ararım. Emek verilmeden sadece hazır ne versen gidiyor ben de bu rüzgardan nasibimi alayım mantığı bizi sadece üzer. Bir gün Halil anlatılır uzun uzun geçmişten bu güne, fakat o gün bugün değil ve onu anlatacak insan bu insan değil, kolay yaşanmamış bir hayatı anlatmak bu kadar kolay olmamalı. Ayrıca prensip olarak kaliteye önem veririm her açıdan. Bunca kelamın özü biz bu durumun karşısındayız bizden habersiz olarak hatta bize yalan söyleyerek çıkmış bir kitaptır paralarınızı zayi etmeyin hayrınızı siz direk vakfa yapabilirsiniz.


Öte yandan, kitabın yazarı da bir açıklama yayınladı ancak bir süre sonra bu açıklamayı Twitter'dan kaldırdığı iddia edildi:

Serra

Edebiyat Haberleri
30.08.2016

Halil Kantarcı Ayşe Kantarcı Serra Erdoğan 15 Temmuz Darbe Girişimi
Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba