İyilik Atölyesi'nde Ağırladığımız İki Sporcu Dünya Şampiyonu Oldu

Van Yazarlar ve Şairler Derneği, www.edebiyathaberleri.com ve Hayal Bilgisi Dergisi olarak Van'ın Erciş ilçesinde oluşturduğumuz İyilik Atölyesi adlı mekanda, 2016 yılının ilk günlerinden bu yana haftalık olarak programlar düzenliyor ve bölgede çeşitli alanlarda öne çıkan isimleri konuk ediyoruz. (Edebiyat Haberleri)

İyilik Atölyesi'nde Ağırladığımız İki Sporcu Dünya Şampiyonu Oldu
İyilik Atölyesi'nde Ağırladığımız İki Sporcu Dünya Şampiyonu Oldu Edebiyat Haberleri Editör
Bu içerik 2251 kez okundu.

Van Yazarlar ve Şairler Derneği, www.edebiyathaberleri.com ve Hayal Bilgisi Dergisi olarak Van'ın Erciş ilçesinde oluşturduğumuz İyilik Atölyesi adlı mekanda, 2016 yılının ilk günlerinden bu yana haftalık olarak programlar düzenliyor ve bölgede çeşitli alanlarda öne çıkan isimleri konuk ediyoruz.

İyilik Atölyesi'nin ilk konukları arasında, Erciş'te spor alanında gayret ve başarılarıyla öne çıkan Sinan Ağlar ve Yunus Baybars Güngörmez vardı. Yetiştirdikleri ve o günlerde bile pek çok başarı elde etmiş öğrencileriyle birlikte katıldıkları etkinlikte, Erciş'te spor alanında gerçekleştirdikleri faaliyetleri anlatmışlardı. 

O gün İyilik Atölyesi'nde konuk ettiğimiz sporcuların zaten pek çok şampiyonlukları vardı ancak dünya şampiyonluğu için antrenmanlara aralıksız devam ediyorlardı. Biz de hem başarılarını ödüllendirmek, hem de gayretlerinin sürmesini teşvik etmek için onlara Van Yazarlar ve Şairler Derneği bünyesinde hazırladığımız Takdir Belgesi'ni takdim etmiştik.

Yaklaşık bir hafta önce, Atölye'de konuk ettiğimiz bu sporcularda ikisi, Tayland'da yapılan Muay Thai Dünya Şampiyonasında Türkiye'yi temsil eden milli takımda yer aldılar. Milli Takım Antrenörü ve bu sporcuların da hocası olan Sinan Ağlar ile birlikte Tayland'a gittiklerinde kendilerinden beklentimiz yüksekti. Ne sevindiricidir ki, hem Kubilay Tarhan hem de Yunus Turan bu şampiyonada bütün rakiplerini yenerek dünya şampiyonu oldular. 

Kendileri, ülkemize döndüklerinde de Van'a döndüklerinde de oldukça güzel karşılandılar. 

Hem antrenörlerimizi, hem de sporcularımızı tebrik ediyor ve spor dahil olmak üzere, çeşitli alanlarda gayret gösteren, büyük hedefleri olan gençlerin, hem devlet hem de sivil toplum kuruluşları tarafından daha etkin şekidle desteklenmeleri yönünde çağrı yapıyoruz. 


Edebiyat Haberleri
05.09.2015


Muay Thai

Muay Thai

Muay Thai

Muay Thai

Muay Thai
Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba