TYB İstanbul'dan 15 Temmuz Gazisi Sabri Ünal'a Ziyaret

15 Temmuz darbe girişimi esnasında tankların üzerinden geçtiği gazi Sabri Ünal'ı, Türkiye Yazarlar Birliği İstanbul Şubesi, tedavi gördüğü hastanede ziyaret etti. (Edebiyat Haberleri)

TYB İstanbul'dan 15 Temmuz Gazisi Sabri Ünal'a Ziyaret
TYB İstanbul'dan 15 Temmuz Gazisi Sabri Ünal'a Ziyaret Edebiyat Haberleri Editör
Bu içerik 2901 kez okundu.

15 Temmuz darbe girişimi esnasında tankların üzerinden geçtiği gazi Sabri Ünal'ı, Türkiye Yazarlar Birliği İstanbul Şubesi, tedavi gördüğü hastanede ziyaret etti.

TYB İstanbul yönetiminden Hüseyin Akın, ziyareti şu sözlerle duyurdu:

"15 Temmuz darbe kalkışması gecesi kendini iki kez tankın önüne siper eden ve üzerinden iki kere tank geçip ikincisinde tankın altında kolundan yaralanan gazimiz Sabri Ünal'ı TYB İstanbul şubesi olarak Marmara Üniversitesi hastanesinde ziyaret ettik. Sabri Ünal tek başına bir ordu gibiydi. Selam olsun."
Basın bülteninden:


TYB İstanbul’dan Bayram Ziyaretleri

Türkiye Yazarlar Birliği İstanbul Şubesi geleneksel bayram ziyaretlerine Kurban Bayramı’nda da hız kesmeden devam etti. TYB İstanbul heyeti ilk olarak ülkemizin önde gelen yazarlarından Üstad Sezai Karakoç’u ziyaret etti. Sezai Karakoç bayramlaşmadan sonra yaptığı sohbette İslam dünyasının sorunlarına değindi. Karakoç ‘Müslümanların yurdu bütün İslam coğrafyasıdır. Bu gün aralarındaki sınırlar başkalarının çizdiği sınırlardır’ diye konuştu.

TYB İstanbul heyeti daha sonra yazı dünyamızın kalem efendilerinden Yeni Şafak Yazarı Osman Akkuşak’ı ziyaret edip bayramlaştı. Akkuşak ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek ‘Kültür dünyasından dostlarımı görmek beni heyecanlandırdı. Birçok programına teşrif ettiğim TYB’nin yeni dönemdeki etkinliklerine de katılmak arzusundayım. TYB İstanbul, tarihinin en bereketli günlerini yaşıyor. Gururla takip ediyorum diye konuştu.

TYB heyeti ziyaretlerine 15 Temmuz gazilerinden Sabri Ünal ile devam etti. 15 Temmuz gecesi üzerinden iki tank geçen Ünal ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade etti. Sabri Ünal devletimizin ve milletimizin yanında durarak darbeye ve darbecilere karşı etkin bir mücadele veren TYB İstanbul’u yakından takip ediyorum, sağlığıma kavuştuktan sonra programlarınıza katılacağım diye konuştu.

Darülaceze ziyaretinden sonra TYB İstanbul heyeti hayatındaki engelleri büyük bir azim ve sabırla aşan Yazar Demirhan Kadıoğlu’nu evinde ziyaret edip bayramlaştı. 

TYB İstanbul Başkanı Mahmut Bıyıklı ziyarette yaptığı konuşmada Bayramların Birlik ve beraberliğimizin teminatı olduğunu, sevgi, saygı, kardeşlik, barış gibi değerlerin yoğun bir şekilde hissedilmesine vesile olduğunu, insan olmanın erdemlerini güçlü bir şekilde hatırlattığını vurguladı. TYB İstanbul olarak sadece teknik kültürel faaliyetlerle yetinmediklerini insana dokunan çalışmalara da imza attıklarını söyledi.

Bayramlaşma ziyaretlerine TYB İstanbul Başkanı Mahmut Bıyıklı Yönetim Kurulu üyeleri Hüseyin Akın, Fatma Gülşen Koçak, Mustafa Canbey ve Muzaffer Doğan eşlik etti. 

 


Edebiyat Haberleri

15.09.2016

Sabri Ünal TYB İstanbul 15 Temmuz Darbe Girişimi
Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba