Yedi Yetmiş Dergi'nin 2. Sayısı Çıktı

7'den 70'e edebiyat, kültür ve çocuk mottosuyla ilk sayısını yayımlamış Yedi Yetmiş Dergi'nin ikinci sayısı da raflardaki yerini aldı.

Yedi Yetmiş Dergi'nin 2. Sayısı Çıktı
Yedi Yetmiş Dergi'nin 2. Sayısı Çıktı Nisan
Bu içerik 2297 kez okundu.

7'den 70'e edebiyat, kültür ve çocuk mottosuyla ilk sayısını Ağustos'ta yayımlayan Yedi Yetmiş Dergi'nin ikinci sayısı da raflardaki yerini aldı.

Bu sayının kapağında kapağında Samed Behrengi’nin dünyaca ünlü masalı Küçük Kara Balık var. Bu sebeptendir ki ikinci sayıyı denizi arayan tüm Küçük Kara Balıklara ithaf ediyor YediYetmiş. Derginin içinde Küçük Kara Balık’tan pasajlar ve yazarın hayatı dışında 22 ayrı çocuk yazarından öyküler yer alıyor. Bu sayıda yer alan usta isimlerden bazıları ise şunlar: Ahmet Büke, Meltem Gürle, Refik Durbaş, Yalvaç Ural, Necati Tosuner, Ataol Behramoğlu.

Çocuklara edebiyatçılarımızı tanıtmak, onları sıkmadan okumaya alıştırmak için önemli bir görev üstlenen dergi, ailelerin çocuklarıyla birlikte okumaktan keyif duyacakları bir hale bürünmüş. Otizm'den doğamızı korumaya kadar pek çok konuya değinen dergi için farkındalık yaratmak temel gaye.


Yedi Yetmiş Dergi 7'den 70'e Edebiyat Çocuk Edebiyat Dergisi Çocuk Edebiyatı
Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba