3. İstanbul Tasarım Bienali Geliyor

3. İstanbul Tasarım Bienali’nin başlığı ve teması açıklandı: Biz İnsan mıyız?

3. İstanbul Tasarım Bienali Geliyor
3. İstanbul Tasarım Bienali Geliyor Nisan
Bu içerik 1573 kez okundu.

3. İstanbul Tasarım Bienali 22 Ekim - 4 Aralık 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. 3. İstanbul Tasarım Bienali’nin başlığı ve teması, küratörler Beatriz Colomina ve Mark Wigley tarafından açıklandı.

İstanbul Tasarım Bienali'nin başlığı ve teması şöyle:
“BİZ İNSAN MIYIZ? : Türümüzün Tasarımı : 2 saniye, 2 gün, 2 yıl, 200 yıl, 200.000 yıl” başlığını açıkladı ve serginin temasına dair bilgi verdi. 22 Ekim'de başlayacak olan 3. Tasarım Bienali, 5 farklı mekanda ziyaret edilebilecek.

Bedeni Tasarlamak, Gezegeni Tasarlamak, Yaşamı Tasarlamak ve Zamanı Tasarlamak alt kümelerinden oluşan Bienal'in, aralarında tasarımcı, arkeolog, mimar, nörolog, sanat tarihçisi ve bilim insanının bulunduğu katılımcı listesi de açıklandı. Katılımcılar arasında Ali Kazma, Hito Steyerl, Lu Yang, Antoni Muntadas, Domi Mora, Enric Miralles gibi isimler de bulunuyor.

Bienal kapsamında ele alınan konulardan biri de, 'insan ve cep telefonu ilişkisi'. Bu başlığa siz de, aynadan çektiğiniz fotoğrafı sosyal medyadan #BizİnsanMıyız etiketiyle paylaşarak katılabiliyorsunuz. Aynadaki yansımanızı flaşlı bir şekilde çekmenizi istemelerinin de bir sebebi var: Anonim kalabilmek!

 

Daha fazla ayrıntıya ulaşmak ve detaylı olarak incelemek için adres: http://bizinsanmiyiz.iksv.org/


İstanbul Tasarım Bienali Bienal Tasarım Biz İnsan Mıyız
Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba