A’mâk-I Efkâr’ın 17.Sayısı Çıktı

A’mâk-ı Efkâr, “Asya’nın Sinesinde Afganistan” özel dosyalı on yedinci sayısıyla görücüye çıktı.

A’mâk-I Efkâr’ın 17.Sayısı Çıktı
A’mâk-I Efkâr’ın 17.Sayısı Çıktı Nisan
Bu içerik 1395 kez okundu.

Yayımlanmaya başladığı ilk günden itibaren gerek genç gerekse tecrübeli kalemlerin ilgisini gören A’mâk-ı Efkâr, “Asya’nın Sinesinde Afganistan” özel dosyalı on yedinci sayısıyla görücüye çıktı. Yazarlarının ürünlerini “fikirlerin derinliği”nde yüzdürdükleri bu dergi bir akademi olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Dinamik, heyecanlı, hevesli ve çalışkan bir akademi: A’mâk-ı Efkâr…

Bu sayıya damgasını vuran, Afganistan’da bir Türk Emniyet müdürü olan Metin Alper’in A’mâk-ı Efkâr okuyucuları için yaptığı Afganistan değerlendirmeleri oldu. Afganistan’daki siyasi, sosyal ve ekonomik yapıdan bahseden Alper ile dikkat çekici bir söyleşi gerçekleştirildi.

Ayrıca Mahmut Bıyıklı da “Afganistan Notları” başlıklı gezi yazısıyla dergide yer alan isimlerden oldu.

Bu ay Afganistan’dan Mavera dergisine gönderilen özel mektuplar da okuyucularla buluşturuldu. Ek olarak Erdem Bayazıt ile yapılan ve Mavera’da yayımlanan bir Cahit Zarifoğlu söyleşisi de dergide yerini aldı.

Gelenekselleşen bölümlerde bu ay:

Tahlil bölümünde Üstad Cemil Meriç’in “Işık Doğudan Gelir” eseri okuyucuya tanıtılıyor. Kadim Dergiler’in misafiri Orhan Seyfi Orhon ve Yusuf Ziya Ortaç’ın beraber çıkardığı “Akbaba” dergisi.

A’mâk-ı Efkâr çıktığı günden itibaren ilim, irfan ve edebiyat camiasına hizmet etmeye devam ediyor. İlim Medeniyetinin Öncüleri yazı dizisi ile her ay okuyucularına İslâm Medeniyetinin yetiştirdiği lakin Müslümanlar tarafından tanınmayıp Batı’nın gölgesinde kalan ilim insanlarımızı tanıtıyor. Bu ayki öncü; göz doktorluğu hakkında ilk tıbbî bilgilerin sahibi Huneyn Bin İshak…

Ayrıca genç kalemlerin denemeleri, hikâyeleri, şiirleri ve daha birçok sürpriz sizleri bekliyor.

A’mâk-ı Efkâr okuyucularının dergilerine kolayca ulaşabileceği adresler bu linkte mevcuttur:

http://www.amakiefkar.com/dergi-satis-noktalari/

 

 

 

A’mâk-ı Efkâr Edebiyat Dergisi Sayı 17
Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba