Atilla İlhan'ı Anma Gecesi

Cumhuriyet dönemi edebiyatına ve düşünce dünyasına çok sayıda eser veren Türkiye’nin değerli aydınlarından Attilâ İlhan Kadıköy’de anılacak.

Atilla İlhan'ı Anma Gecesi
Atilla İlhan'ı Anma Gecesi Nisan
Bu içerik 2791 kez okundu.

Şiirleri, romanları, öyküleri, senaryo ve yazınlarıyla hemen herkesin hayatına dokunan Türk edebiyatının usta isimlerinden Attilâ İlhan Kadıköy’de anılacak.

Kadıköy Belediyesi ve Attilâ İlhan Vakfı işbirliği ile 10 Ekim'de yapılacak anma gecesinde usta edebiyatçının yaşamına tanıklık eden dostları tarafından anlatılacak, şiirleri okunacak. 

10 Ekim Pazartesi gecesi Saat 20.00'da Kadıköy Belediyesi Caddebostan Kültür Merkezinde gerçekleşecek geceye Metin Celal, Haydar Ergülen, Prof. Dr. Yakup Çelik konuşmacı olarak katılacak. Kerem Alışık, Yılmaz Gruda, Erkan Bektaş ve Levent Can Attilâ İlhan'ın unutmaz şiirlerini okuyacağı gecede Mazlum Çimen'de İlhan’ın şiirlerinden bestelenen şarkıları seslendirecek.

Kadıköy Belediyesi geçtiğimiz yıl 90. Doğum gününde usta şair için Attilâ İlhan Vakfı işbirliği ile bir anma yapmıştı. “Attilâ İlhan 90 Yaşında”  isimli gecede usta edebiyatçının yaşamına tanıklık eden dostlarının onu anlattığı gecede Ahmet Mümtaz Taylan, Deniz Uğur, Kerem Alışık ve Levent Ülgen şairin şiirlerini okumuş, Vedat Sakman ise İlhan şiirlerinden şarkılar söylemişti.

Tarih: 10 Ekim Pazartesi

Saat: 20.00

Yer: Kadıköy Belediyesi Caddebostan Kültür Merkezi

Kaynak

Kadıköy Belediyesi Atilla İlhan Atilla İlhan'ı Anma Gecesi Atilla İlhan Vakfı
Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba