Çocuklar için “hikâye odaları” tasarlayan bir ülke: Norveç

Burası oyun oynamak ve bir ateşin etrafında oturup Norveç’in geleneksel peri masallarını dinlemek için tasarlanan çocuklara ait bir yer.

Çocuklar için “hikâye odaları” tasarlayan bir ülke: Norveç
Çocuklar için “hikâye odaları” tasarlayan bir ülke: Norveç Edebiyat Haberleri Editör
Bu içerik 4393 kez okundu.

Burası oyun oynamak ve  bir ateşin etrafında oturup Norveç’in geleneksel peri masallarını dinlemek için tasarlanan çocuklara ait bir yer.

Norveç’te anaokuluna giden çocuklar bütün bir günü dışarıda geçirir ve kışın sıcaklık ancak -10 ° C altına düştüğü zaman içeri girerler. Norveç, Trondheim’deki bu hikaye odası, Skjermveien Barnehage Anaokulu’nda yer alıyor. Yakınlardaki bir inşaatın artık malzemeleri kullanılarak küçük bir bütçeyle inşa edilen bu hikaye odası, Norveç’in geleneksel Sami kulübelerinden esinlenerek çocuklar için özel olarak yapılmış ve birçok ödül almış.

Norveç’te öykü anlatıcılığı geçmiş zamanlardan bugüne çok önemli bir yere sahip olduğu için bu hikaye odalarıyla miniklere ülkenin bu önemli geleneği aktarılmaya çalışılıyor. Hikaye odalarının nasıl yapıldığı konusunda bilgi sahibi olmak için tıklayınız.

Görüldüğü gibi üşüterek hasta olmak sadece bizim ülkemize has, yanlış bir inançtır. Çocuklarınızı kışın AVM’ye değil, açık alana götürün.

Kaynak

Hikaye Odası Hikaye Odaları Norveç Hikaye Öykü
Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba