Türk Edebiyatı Dergisi 517. Sayısında

Türk Edebiyatı Dergisi’nin 517. Sayısı çıktı.

Türk Edebiyatı Dergisi 517. Sayısında
Türk Edebiyatı Dergisi 517. Sayısında Nisan
Bu içerik 2489 kez okundu.

Türk Edebiyatı Dergisi’nin 517. Sayısı çıktı.

Türk Edebiyatı Dergisi, günümüz hikâyeciliğinin dört güzel ismini Kasım sayısında bir araya getiriyor: Abdullah Harmancı, Handan Acar Yıldız, Mustafa Çiftçi ve Recep Seyhan. Harmancı, Değirmen adlı şiir gibi bir hikayesi ile, Yıldız, Kraliçe Arı adlı kısa ve dokunaklı hikayesi ile, bu sene Necip Fazıl Ödülü’nü kazanan Çiftçi, Kara Tabak adlı hikayesi ile ve Seyhan, Toprağın Karnını Deşen Adam adlı hikâyesi ile bu sayıda yerlerini alıyorlar.

  Prof. Dr. Necati Demir ile yapılan söyleşide Türk destanlarından hareketle Türkçe, Oğuzname ve kültür gibi pek çok konu ele alınıyor. 

Beyhan Kanter, vefatının üzerinden yirmi yıl geçen ve çocuk edebiyatının önemli isimlerinden biri olan Kemalettin Tuğcu’nun eserlerinin sosyolojik zeminini kaleme alıyor.

İbrahim Öztürkçü, geçmiş zaman şair ve muharrirlerinin ne kadar renkli kişiliklere sahip olduklarını hissettiren yazısında İbnülemin İle İbrahim Alâeddin Gövsa’nın mektuplaşmalarını ele alıyor.

Fatih Baha Aydın; Tanburi Cemil Bey: Müstehzi Bir Melankolik başlıklı yazısında Türk musikisinin mümtaz isimlerinden biri olan Tanburi Cemil Bey’i farklı bir cephesiyle anlatıyor.

Prof. Dr. Saadettin Yıldız metinlerarası ilişkiler üzerine bir yazısıyla bu sayıya katkıda bulunuyor: Gıda “Kök”ten Gelir.

Ekim ayı içinde vefat eden, kamuoyunda daha çok ressamlığı ile tanınan ama aslında bir hezarfen diyebileceğimiz Ahmet Yakupoğlu’nu, daha önce kendisi hakkında bir belgesel de çeken A. Yağmur Tunalı anlatıyor.

Ahmet Pak, Vakit Devrimi başlıklı bir denemeyle, Yalçındağ Atakoğlu, Zamanın Gölgesinde başlıklı denemesiyle, İbrahim Şahin, Tanpınar’a Dair: Unutulmuş Yazılar adlı seriye devam ederek, Ahmet Akın, Açılmamış Mektuptur, Bilinsin başlıklı mektuplarıyla, Duygu Aksoy, Orhan Pamuk’un Kırmızı Saçlı Kadın Romanında Babayı Öldürmek başlıklı yazısıyla, Sait Coşar Tanpınar’ın Karikatür Hali adlı yazısıyla bu sayıya katkıda bulunuyorlar.

Bu sayının şairleri: Bülend Tokgöz, Ahmet Şenol Alkılıç, Nazım Payam, Mehmet Yılmaz, Cafer Keklikçi, Tarık Özcan, Mehmet Aycı, Hüseyin Çolak, Zekeriya Şener ve Cengizhan Orakçı. 

Türk Edebiyatı Türk Edebiyatı Dergisi Edebiyat Dergisi 517. Sayı Sayı 517
Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba