A’mâk-I Efkâr’ın 18.Sayısı Çıktı

A’mâk-ı Efkâr, “Bilal-i Habeşî’nin Vatanı: Afrika” özel dosyalı on sekizinci sayısıyla görücüye çıktı.

A’mâk-I Efkâr’ın 18.Sayısı Çıktı
A’mâk-I Efkâr’ın 18.Sayısı Çıktı Nisan
Bu içerik 1703 kez okundu.

Yayımlanmaya başladığı ilk günden itibaren gerek genç gerekse tecrübeli kalemlerin ilgisini gören A’mâk-ı Efkâr, “Bilal-i Habeşî’nin Vatanı: Afrika” özel dosyalı on sekizinci sayısıyla görücüye çıktı. Yazarlarının ürünlerini “fikirlerin derinliği”nde yüzdürdükleri bu dergi bir akademi olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.

Bu sayıya damgasını vuran, Türkiye’nin eski Çad Büyükelçisi olan Prof. Dr. Ahmet Kavas’ın A’mâk-ı Efkâr okuyucuları için yaptığı Afrika söyleşisi oldu. Afrika’daki siyasi, sosyal ve ekonomik yapıdan bahseden Kavas ile dikkat çekici bir söyleşi gerçekleştirildi.

Ayrıca Şair Cengizhan Orakçı da yazısıyla dergide yer alan isimlerden oldu.

Prof. Dr. Muhammed Bakari ve Prof. Dr. Mamadou Fall’ın Afrika ile ilgili akademik makaleleri de bu ay özel sayı içinde dergide yer aldı.

Gelenekselleşen bölümlerde bu ay:

Tahlil bölümünde Renat Zahar’ın “Sömürgecilik ve Yabancılaşma” eseri okuyucuya tanıtılıyor. Kadim Dergiler’in misafiri Recaizade Mahmud Ekrem’in baş yazarı olduğu “Servet-i Fünun” dergisi.

A’mâk-ı Efkâr, “İlim Medeniyetinin Öncüleri” yazı dizisi ile her ay okuyucularına İslâm Medeniyetinin yetiştirdiği lakin Müslümanlar tarafından tanınmayıp Batı’nın gölgesinde kalan ilim insanlarımızı tanıtıyor. Bu ayki öncü; Atom Bombasını bulan Kimyacı Câbir Bin Hayyan…

A’mâk-ı Efkâr okuyucularının dergilerine kolayca ulaşabileceği adresler bu linkte mevcuttur: http://www.amakiefkar.com/dergi-satis-noktalari/

A’mâk-ı Efkâr Edebiyat Dergisi Sayı 18
Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba