Temmuz Kitap, İlk 2 Kitabıyla Okurlarını Selamlıyor!

Ekim ayında yayın hayatına adım atan Temmuz Kitap'ın ilk 2 eseri çıktı.

Temmuz Kitap, İlk 2 Kitabıyla Okurlarını Selamlıyor!
Temmuz Kitap, İlk 2 Kitabıyla Okurlarını Selamlıyor! Nisan
Bu içerik 2974 kez okundu.

(Basın bülteninden.)

"Kökü yerde, dalları gökte güzellik ağacına kitaplardan bir merdiven." mottosuyla yola koyulan Temmuz Kitap'ın okuyucularına ilk müjdesi, Mustafa Yılmaz'ın Kısas-ı Enbiya adlı şiir kitabı. İkinci kitap ise Najla Tammy Kepler imzalı, anı türünde bir eser olan Teksas'tan Hakikate Yolculuk. 


Mustafa Yılmaz'dan Şiire Taze ve Güçlü Bir Soluk: "Kısas-ı Enbiya"

İnsanlığın kadim kahramanlarını güncel bir yorum ve taze bir solukla işliyor Kısas-ı Enbiya. 

Hem tarihi yeniden ayaklandırıyor hem de günümüz okuyucusuna farklı bir rakımdan seslenen etkili bir anlam ve çağrışım haritası kuruyor. 

Bitimsiz, evrensel arayış ve çırpınışlarımızın hizasından hiç ayrılmadan kişisel buluş ve eleştirel söyleyişlerle zihnimizi teyakkuzda tutuyor. İnsan gerçekliğini, içimize işleyen bir ses rüzgârı ve yetkin bir sözlük eşliğinde şiire dâhil ediyor Mustafa Yılmaz. 

Diriliğini ve tutuşkanlığını hiç yitirmeyen, ateş gibi dizelerle örülen, iddia ve karakter sahibi şiirler bunlar.

 

Sıra Dışı Bir Arayış Öyküsü: Najla Tammy Kepler'ın "Teksas'tan Hakikate Yolculuk"u

Bu kitapta "hakikat"e yönelik zorlu, öğretici ve etkileyici bir yolculuğa tanıklık ediyoruz. Teksas'ta başlayıp farklı dönemeçlere uğrayarak gövdeleşen hem fiziksel hem de içsel bir yolculuk bu. Her bir aşaması; arayış, çırpınış ve zorlukların yanı sıra sabır ve teslimiyetin güzel örnekleriyle dolu. 

Çarpıcı betimlemelerle resmedilen doğanın, sıra dışı bir ailenin ve çocukluğun, şehir hayatındaki savruluş ve karşılaşmaların, dinsel kıyaslama ve sorgulamaların, yeni dostlar eliyle açılan farklı kapıların, acı ve sevinçlerin eşlik ettiği bu yolculuğa dair anılarını paylaşıyor bizimle Najla Tammy Kepler. Düşündürerek, hüzünlendirerek, gülümseterek aktarıyor yaşamının bir dönemindeki önemli kesitleri. Yalın ve akıcı bir dille yazılmış olması, Teksas'tan Hakikate Yolculuk'a edebî bir boyut ve tat da katıyor.

Yayın Yönetmenliğini Ali Emre'nin üstlendiği Temmuz Kitap, periyodik olarak yayımlayacağı yeni eserlerle edebiyatın farklı türlerine katkıda bulunmayı amaçlıyor. Dizi Editörlüğünü Mustafa Yılmaz'ın yaptığı bu yeni kültürel mevzide; Görsel Yönetmen olarak Necmettin Asma, Yayın Koordinatörü olarak da Murat Ayar isimleri göze çarpıyor.


Edebiyat Haberleri
02.11.2016

Temmuz Kitap Temmuz Dergisi
Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba