Tüyap Fuarın İsmini Değiştirsin: Tüyap Büşra Yılmaz Fuarı

İstanbul Kitap Fuarı'nda günün özeti: Büşra Yılmaz! (Edebiyat Haberleri)

Tüyap Fuarın İsmini Değiştirsin: Tüyap Büşra Yılmaz Fuarı
Tüyap Fuarın İsmini Değiştirsin: Tüyap Büşra Yılmaz Fuarı Edebiyat Haberleri Editör
Bu içerik 9658 kez okundu.

Wattpad'i çok konuştuk. Defalarca haberleştirdik, eleştirdik, nelere yol açacağını ifade ettik, anketler yaptık, haberin dışına çıkıp fikirlerimizi beyan ettik ama "furya" olmaktan çıksa da Wattpad'in ürettiği birkaç isim öngörülerimizi doğrular şekilde "büyüdüler", ön plana çıktılar. 

Büşra Yılmaz da o isimlerden biri. Instagram hesabındaki kendi ifadesiyle, "8,5" saat süren bir imza günü ile başladı Tüyap İstanbul Kitap Fuarı'na. 

Çocuk yaşta sayılabilecek yüzlerce genç kız Büşra Yılmaz için saatlerce sırada beklediler, "kaynak yapıyorlar yaaa" diye kameralara ağladılar, "Büüüşüü, Büüüşüü" diye tezahürat yaptılar, ellerinden telefonlarını hiç düşürmeyip her anı fotoğrafladılar. Ellerinde kalın kapaklı "eşya kitap" olarak tanımlanabilecek nesnelerle Büşra Yılmaz'ın yanına vardıklarında, kitaplarına bir imza ve bir selfi ile mutluluktan havaya uçtular. 

İmza devam ederken, mikrofonlar Büşra Yılmaz'a uzatıldı ve kendisi, "önceki kitabım da 100 bin sattı" diye beyanat verdi sponsorlu haber bültenine. 

Ellerinde megafonlarla görevliler masaların üzerine çıkarak izdihamı engellemeye çalıştılar, liseli gençleri sıraya sokmaya çalıştılar. 

Yüzlerce yayınevi, yüzlerce yazar, fuar alanındaki bütün hazırlıklar, bir yıl boyunca bu fuarı bekleyen bütün bir edebiyat dünyası... Sahi fuara ne gerek var : ) Beylikdüzü'ne kadar bu gençleri niye yoruyorsunuz?

Sevgili Tüyap, gelecek yıl fuarı İstiklal Caddesi'nde yap. Fuarın adını da Tüyap Büşra Yılmaz Fuarı koy. Fuarın adında "kitap" kelimesi geçmesin bir zahmet. Hem kitap satmaya da gerek yok, selfi çektirmek paralı olsun. Edebiyat Haberleri
13.11.2016

Tüyap İstanbul Kitap Fuarı Kitap Fuarı Tüyap Kitap Fuarı Büşra Yılmaz
Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba