“48 Saat Film Projesi”nde Sona Doğru

​Dünyanın En Hızlı Film Organizasyonu “48 Saat Film Projesi” Sona Yaklaşıyor

“48 Saat Film Projesi”nde Sona Doğru
“48 Saat Film Projesi”nde Sona Doğru Nisan
Bu içerik 3372 kez okundu.

(Tanıtımdan)

Tüm dünyada 120’den fazla ülkede, 130’dan fazla şehirde yapılan yarışmada, katılımcılar iki gün içerisinde filmlerini tamamladı. Film gösterimleri hız kaybetmeden yapılacak.

Dünyanın her köşesinde, her kültürde ve dilde sinemaseverleri buluşturan 48 Saat Film Projesi yarışmasının İstanbul ayağı 11 ve 13 Kasım arası gerçekleşti. Ekiplerden 48 saat içerisinde bir kısa film üretmeleri beklendi.

Zamana karşı mücadele içerisinde yaratıcılığı ve ekip ruhunu öne çıkarmaya odaklanan ekipler filmlerini bitirdi. Dünyanın en hızlı film yarışmasının gösterimi de aynı hızla devam edecek. Yarışmanın bitiminden yaklaşık dört gün sonra, 17 Kasım’da filmlerin gösterimi yapılacak.

Galası saat 20:00 ve 22:00 arasında, Kadıköy Sineması’nda yapılacak olan yarışmanın sonuçları 26 Kasım’da açıklanacak. Jürinin birinci olarak seçtiği ekip, ödül olarak iki uçak bileti kazanarak, 2017 Mart’ta Seattle’da yapılacak olan Filmapooza’ya gitmeye hak kazanacak. Seattle’da seçilecek olan en iyi on kısa film ise hız kesmeden son durağı olan 2017 Cannes Film Festivali’nde Kısa Film Köşesinde gösterilmeye hak kazanacak.

Sinemaseverlerin katılımı sağlanıyor

İki günde çekilen filmlerin yarışacağı ve beğeniye sunulacak. Zamana karşı yarışan ekiplerin filmlerinden derlenen iki seanslık gösterim, sinemaseverlere farklı bir film deneyimi yaşatmayı hedefliyor.

Birçok film kategorisinde, zamanın ruhunu yansıtan oyunculuk performanslarının sergileneceği etkinlik, tüm sinemaseverlere açık. Kadıköy Sineması’nda gerçekleşecek olan etkinliğin biletleri Biletix üzerinden satışa sunuluyor.


İletişim:

Emre Sarı, Onbironsekiz PR

emre@boprods.com

http://www.onbironsekiz.com

 

Edebiyat Haberleri

17.11.2016

48 Saat Film Projesi Film Yarışması Yarışma Sinema
Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba