Kara Hafta İstanbul Festivali Başlıyor

Bu yıl ikincisi düzenlenecek olan, polisiye temalı Kara Hafta İstanbul, 1-3 Aralık tarihleri arasında polisiye severlerle buluşmaya hazırlanıyor.

Kara Hafta İstanbul Festivali Başlıyor
Kara Hafta İstanbul Festivali Başlıyor Nisan
Bu içerik 1560 kez okundu.
(Tanıtım metninden)
 
Pera Palace Hotel Jumeirah, geçtiğimiz yıl ünlü yazar Agatha Christie’nin doğumunun 125. yılı şerefine gerçekleştirdiği Kara Hafta İstanbul Festivali’nin ikincisini bu yıl 1-3 Aralık 2016 tarihleri arasında düzenliyor.
 
Bu yılın festival teması ise 1933 yılında İstanbul'a gelip Pera Palace Hotel Jumeirah'ta konaklayan ve Türkiye'de geçen iki kitap yazan ünlü Belçikalı yazar Georges Simenon.
 
1-2-3 Aralık 2016 tarihlerinde düzenlenecek festivale Philip Kerr, Tibor Fischer, Sam Wilson, David Walton, Mari Jungstedt gibi polisiye alanında uluslararası üne sahip yazarların yanı sıra; Ahmet Ümit, Sevin Okyay, Elçin Poyrazlar, Suphi Varım gibi Türkiye'den önemli isimler ve Türkiye’nin ilk polisiye dergisi 221B de katılım gösterecek.
 
Komitesinde Doğan Hızlan, Ahmet Ümit, Adnan Özer, Metin Celal gibi isimlerin bulunduğu 2. Kara Hafta Festivali kapsamında “Semt Polisiyesi”, “Tarihi Romanlarda Polisiye”, “Kadın Polisiyeciler” gibi oturumlarda yazarlar ve okurları bir araya getirecek.
 
Ayrıntılı bilgi için: blackweekturkey.com
 
Edebiyat Haberleri
18.11.2016
Kara Hafta İstanbul Polisiye Kara Hafta İstanbul Festivali
Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba