İstanbul Tasarım Bienali'nden Yaratıcı Mahalleler

3. İstanbul Tasarım Bienali'nin Yaratıcı Mahalleler programı tasarıma farklı açılardan bakan sergi ve etkinlikleriyle devam ediyor.

İstanbul Tasarım Bienali'nden Yaratıcı Mahalleler
İstanbul Tasarım Bienali'nden Yaratıcı Mahalleler Nisan
Bu içerik 1971 kez okundu.


3. İstanbul Tasarım Bienali’nin Yaratıcı Mahalleler Programı’yla tasarıma farklı açılardan yaklaşan tasarımcı, tasarım stüdyoları, mimar ve markalar kendi mahallelerinde muhtelif etkinlikler ve kurgular geliştirdi. 4 hafta boyunca Yaratıcı Mahalleler Programı kapsamında Karaköy, Eminönü, Beyoğlu, TomTom Mahallesi, Nişantaşı, Akaretler, Beşiktaş, Şişli, Ortaköy, Levent, Etiler, Arnavutköy, Kuruçeşme, Sarıyer, Kadıköy, ve Büyükada olmak üzere 16 mahalle ve 39 marka farklı etkinliklerle 4 hafta boyunca kent sakinleriyle buluşacak.

Bu sene ilk defa düzenlenmeye başlayan program kapsamında “Yüzyıllık Markalar”dan Ece Ajandası, Meyer Saat, Kifidis, Tevfik Aydın Saat, Eyüp Sabri Tuncer, Ali Muhiddin Hacı Bekir, Cağaloğlu Hamamı, Splendid Palas, Cemilzade ve Elit Çikolata ile beraber ARMAGGAN ART & DESIGN GALLERY, HAS Mimarlık ve Hann Karaköy Tasarım Atölyesi, Tomtom Mahallesi’nde Zoom Tpu, Ham:m, Happily Ever Paper ve Tomtom Gardens, Eminönü’nde Dhoku, Nişantaşı’nda Gizia Gate, Metrekare Halı, Akaretler’de Alametifarika, Ortaköy’de Norm Architects, Şişli’de Addresistanbul, Beşiktaş’ta Artstone, Levent’te ICA Home NispetiyeOn ve Yaktaş A.Ş., Kuruçeşme’de Öney Mimarlık, Arnavutköy’de Join+idea Life Works Club, Sarıyer’de Koleksiyon, PETRA / The Flooring Co. ve PonceBloc, Kadıköy’de Melkon Jamgoçyan, Lidya Yazmaciyan, MUZE SHOP, Tasarım Parkı, Ateliermono ve Lemur Store gibi markalar bulunuyor.

Ayrıca, Yaratıcı Mahalleler Programı’nın görsel kimliğini de oluşturan Uğurcan Ataoğlu, Akaretler’de Beşiktaş Belediyesi desteğiyle bir sokak uygulaması gerçekleştirecek. Fatih Belediyesi desteğiyle, PTT Müzesi önünde ise genç tasarımcılardan Ali Berkman’ın bir uygulaması bienal boyunca kent sakinleriyle buluşacak.

Bienal kapsamında 23 Ekim Pazar günü Salon İKSV’de “Mahalle Sohbetleri” başlıklı etkinlik serisinde seyirciler yaratıcı fikirleri, markaların, tasarımcıların hikayelerini dinleme fırsatını yakalayacaklar.

Mahalle Sohbetleri – Salon İKSV 12.00-19.00

Detaylı bilgi için tıklayın.

3. İstanbul Tasarım Bienali Bienal Yaratıcı Mahalleler
Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba