Yazak Ödüllü Hikâye Yarışmaları 2017

Başvuru şartları ve detaylı bilgi haberimizde... (Edebiyat Haberleri)

Yazak Ödüllü Hikâye Yarışmaları 2017
Yazak Ödüllü Hikâye Yarışmaları 2017 Nisan
Bu içerik 47400 kez okundu.

(Basın bülteninden.)

YAZARLIK AKADEMİSİ DERNEĞİ (YAZAK) İLE ACEMİ EDEBİYAT DERGİSİNİN BİRLİKTE DÜZENLEDİĞİ 4. ÖYKÜ YARIŞMASI BAŞVURULARI BAŞLAMIŞTIR

Bu yıl 4.'cü düzenlenecek olan öykü yarışmasının şartları aşağıdadır:

1. Yarışmaya son katılım tarihi 20 Ocak 2017 Cuma günü mesai bitimidir. Sonuçlar 02 Nisan 2017 Pazar günü www.yazak.org sitesinden duyurulacaktır.
2. Konu serbesttir.
3. Sayfa sayısı 6 A4 kâğıdını geçmemelidir.
4. Yarışmaya katılacak eserler, 12 punto Times New Roman, bir buçuk satır aralığı ile word.doc formatında, üzerinde sadece rumuz olacak şekilde hazırlanarak bir CD’ye kaydedilmeli ve CD’nin üzerinde de yine rumuz olmalıdır. Yarışmacının özgeçmişi, vesikalık fotoğrafı ve iletişim bilgileri küçük bir zarfın içine konulmalı ve bu zarfın üstünde de yine sadece rumuz olmalıdır. CD ile birlikte bu küçük zarf, üzerinde sadece rumuz olan büyük bir zarfın içine konularak ilgili adrese kargo veya elden teslim edilmelidir. Kargo ile gönderilerde gerçek isim yazma zorunluluğu olduğu için yarışmacıların gerçek isimleriyle kargo göndermelerinde sakınca yoktur.

Teslim adresi:
YAZARLIK AKADEMİSİ DERNEĞİ
Alemdar Mah. Alayköşkü Cad. Hasoğlu İşhanı 2B K: 3 Cağaloğlu Fatih/İstanbul tel: (0212) 512 88 77

5.Yarışmaya katılan eserler, internet ortamı dâhil hiçbir yerde yayımlanmamış ve ödül almamış olmalıdırlar.
6.Her yarışmacı bu yarışmaya bir tek eserle başvurabilir ve yarışmacılar bu yarışmada önceden derece almamış olmalıdırlar.
7. Yarışmaya 18 yaşından küçükler katılamazlar.
8.Yarışma şartlarına uymayan başvurular değerlendirmeye girmeyecektir.
9.Yarışmada birinci olan yarışmacıya 1500 TL+ plaket, ikinci olan yarışmacıya 1000 TL+plaket, üçüncü olan yarışmacıya 500 TL+plaket verilecektir.
10. Jüri üyeleri aşağıdaki gibidir:

Şeref Yılmaz (Yazak Bşk)
Kayahan Demir
Hasan Parlak
Aysun Gündoğdu
İlhan Özdemir
Sıtkı Öztürk
Hatice Eğilmez Kaya


İSTANBUL’DA OKUYAN LİSELİLER VAR MISINIZ ÖYKÜCÜ OLMAYA!

YAZARLIK AKADEMİSİ YAZAK İSTANBUL LİSELER ARASI 2. HİKÂYE YARIŞMASI BAŞVURULARI BAŞLADI


YARIŞMA ŞARTLARI:

1. Eserler 12 punto, Times New Roman fontu ile, 1.5 satır aralığında, bilgisayar ile yazılmış olmalı, A4 ebadında 4 sayfayı geçmemelidir.
2. Konu ve anlatım serbesttir, ancak genel ahlak kurallarını zedelememelidir.
3. Son başvuru tarihi 20 Ocak 2017: Mesai bitimidir.
4. Sonuçlar 02 Nisan 2017 Pazar günü www.yazak.org sitesinden duyurulacaktır.
5. Hedef kitle ve yarışmaya katılacaklar, İstanbul’daki devlet ve özel liselerin Hazırlık, 9, 10, 11, 12. sınıf öğrencileridir.
6.  Öykü 12 punto, Times New Roman, bir buçuk satır aralığı ile word.doc formatında hazırlanarak bir CD’ye kaydedilmeli, CD’nin üzerine sadece rumuz yazılmalıdır. Yarışmacının özgeçmişi, vesikalık resmi ve iletişim bilgileri ayrıca bir küçük zarfın içine konulmalı, zarfın üzerine yine sadece rumuz yazılmalıdır. Üzeri rumuzlu olan bu küçük zarf, daha sonra CD’nin olduğu büyük bir zarfın içine konulmalı ve büyük zarfın üzerine de yine sadece rumuz yazılarak eser, son başvuru tarihinde aşağıdaki adreste olacak şekilde gönderilmelidir veya elden teslim edilmelidir.

Alemdar mah. Alayköşkü cad. Hasoğlu İşhanı 2-B K: 3 Cağaloğlu Fatih/İstanbul

7. Yarışmaya katılan eserler, internet ortamı dâhil hiçbir yerde yayımlanmamış ve ödül almamış olmalıdır.
8. Yarışma jürisi şu isimlerden oluşmaktadır: Şeref Yılmaz(Yazak Bşk.), Erhan Koç, İrem Akdağ, Serpil Tuncer, Binnur Tekinalp, Leyla Karaca, Fatma Türkdoğan
9. Ödüller şöyledir: Birinci olan yarışmacıya jürinin belirleyeceği 10 kitap+plaket+Yazarlık Akademisi’nde ücretsiz Yaratıcı Yazarlık Kursu+200 TL, ikinci olan yarışmacıya jürinin belirleyeceği 10 kitap+plaket+Yazarlık Akademisi’nde ücretsiz Yaratıcı Yazarlık Kursu, üçüncü olan yarışmacıya jürinin belirleyeceği 5 kitap+plaket+Yazarlık Akademisi’nde ücretsiz Yaratıcı Yazarlık Kursu
10. Yarışma şartlarına uymayan başvurular değerlendirmeye girmeyecektir.


LİSELERARASI 2. ÖYKÜ YARIŞMASI İÇİN ÖNEMLİ HATIRLATMALAR

Değerli genç katılımcılar,

Birincisini 2015-2016 eğitim öğretim yılında düzenlediğimiz İSTANBUL LİSELERARASI ÖYKÜ YARIŞMASI için yapılan başvuru sonucunda genç katılımcılarımızın dikkatli davranmamalarından kaynaklanan çok sayıda kural ihlalleri gördük. Doğrusunu söylemek gerekirse bu bizi üzdü. “Ne kadar çok yeteneğe ulaşabilirsek edebiyatımız için o kadar büyük kazançtır” diye düşünürken, birçok yarışmacı yarışmaya girmeden elenmiş oldu. Yeni katılımcılarımızın aynı hataya düşmemeleri için, sıkça görülen kural ihlallerini aşağıda belirtiyoruz:


SIKÇA YAPILAN KURAL İHLALLERİ, YARIŞMAYA DAİR GÖZLEM VE TESPİTLER

1. CD’nin üzerine sadece rumuz yazılması gerekirken, isim yazılmış veya hiçbir şey yazılmamış.
2. Öykünün jüri sayısı kadar kâğıt çıktısını alıp göndermek. Hiçbir şekilde kâğıt çıktısı istemiyoruz. Sadece CD göndermek yeterlidir.
3. CD’lerin boş çıkması. (Kaydedip etmediğinizi lütfen kontrol ediniz!)
4. Fotoğrafsız veya ilkokul çağlarına ait bir fotoğrafla katılmak (son bir yıl içinde çekilmiş bir fotoğraf olmalıdır, fotoğraf sizin gerçek bir kişi olduğunuzu göstermesi bakımından önemlidir ve bir yarışma kuralıdır)
5. İletişim bilgilerindeki eksiklik. (İletişim bilgilerindeki adres, telefon, isim soy isim eksiksiz olmalıdır, şahsi cep telefonunu olması iletişimi kolaylaştıracaktır. İsteyenler ayrıca kendisini anlatan kısa bir metin yazabilir.)
6. CD gönderen bazı katılımcılar, özgeçmiş zarfı göndermeyi unutmuşlar veya özgeçmiş zarfını göndermişler ama CD’yi göndermeyi unutmuşlar. (CD’nin üzerinde ve içinde, özgeçmiş zarfının üzerinde ve onların bulunduğu büyük zarfın üzerinde sadece rumuz olmalıdır, hiçbir şekilde isim olmamalıdır. Sadece üzerinde rumuz olan özgeçmiş zarfının içinde gerçek adınız soyadınız olmalıdır.)
7. Kargo veya posta gönderilerinde gerçek adınızın soyadınızın olmasında, bu bir zorunluluk olduğu için, sakınca yoktur.
8. İletişim bilgilerinizin bilgisayar yazısı ile yazılamaması durumunda düzgün ve anlaşılır bir el yazısıyla yazılmasında sakınca yoktur.


Edebiyat Haberleri
18.11.2016

Öykü Yarışması Öykü Ödülü Hikaye Yarışması Hikaye Ödülü Hikaye Yarışması 2017 Öykü Yarışması 2017 Hikaye Ödülü 2017 Öykü Ödülü 2017
Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Salih Yılmaz     2017-02-03 Ödül parasını az bulan arkadaş. Sen artık o kalemi tuttugun her an edebiyat için kirli anlar olur Edebiyatı ödül için yapan, sadece bir ödül için yazacak kadar haysiyetsiz kişiliksiz biriysen bu ortama gelip sinir bozma
SANANE     2017-01-23 SİZİN EDEBİYET SEVGİNİZ BU İŞTE ADRES VERECEKSİN HERKES YOLLAYABİLİR AMA CD BOŞŞ İŞŞ ARTIK OKUYMYORUM ALIN SİZİN OLSUN EDEBİYATINIZ
duygu     2017-01-05 Bence cd ye çekin yollayın diyerek, katılımcı sayısını daha da azaltmaya çalışıyorlar. Bir kargo kaç tl ye gidiyor haberleri yok sanırım.... Ancak aynı şehirde isen başvurma açısından iyi, diğer turlu bence kendi çevrelerindekilerin kazanması için yapılıyor gibi....
katip     2017-01-03 Cd işimizi zorlaştırıyor,kağıt üzerine yazma imkanimiz yarısmaya katilimi kokaylaştiracaktir. Yorumumu ilgillilerin dikkate almasını onemle rica ediyorum, teşekkirler
Nuray eker     2016-12-10 Kağıt Laz'ım dosya yapıp göndersem olurmu cd imkanım yok bilgisayar yok
öylesine     2016-11-21 yarışmanın ödülü az
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba