İyilik Ajandası İyilik Nakli Yapmaya Geliyor

Ayşe Ünsal ve Cihat Albayrak'ın kaleme aldığı İyilik Ajandası 2017, 365 iyilik önerisi ile 1 Ocak 2017'de başlayacak bir iyilik projesi... (Edebiyat Haberleri)

İyilik Ajandası İyilik Nakli Yapmaya Geliyor
İyilik Ajandası İyilik Nakli Yapmaya Geliyor Edebiyat Haberleri Editör
Bu içerik 7892 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

Erdem Yayınları etiketiyle çıkan İyilik Ajandası 2017, yılın her günü için bir iyilik önerisi sunuyor. 

Ayşe Ünsal ve Cihat Albayrak'ın birlikte kaleme aldığı Ajanda'da her yaşa, gelir grubuna, her meslekten kişiye hitap eden öneriler mevcut. Farklı kesimlerdne ihtiyaç sahiplerine, çevremize, kendimize yapabileceğimiz iyilikler ile dolu İyilik Ajandası. 

1 Ocak 2017'de Ayşe ve Cihat başta olmak üzere, Ajanda'yı takip edenler önerilen iyilikleri gerçekleştirecek ve hem sosyal medyada hem de www.iyilikajandasi.net adresinden deneyimlerini paylaşacaklar. Bu paylaşımlarda özneler ve iyiliğin yapıldığı kişiler değil iyilik eylemi ön plana çıkarılacak ve iyiliğin yayılması amaçlanacak. 

İyilik Ajandası'nı temin etmek için aşağıdaki bağlantıları kullanabilir ya da 05063559719 nolu telefona Whatsapp ya da SMS yoluyla ulaşabilirsiniz. 

(Sıralama düşük fiyata göre yapılmıştır.)

İyilik Ajandası OdaKitap'ta!
İyilik Ajandası Eganba'da!
İyilik Ajandası Babil'de!
İyilik Ajandası KitapYurdu'nda!

İyilik Ajandası


Ayşe ve Cihat İyilik Ajandası'nı şu metinle duyurdu:

 

İYİLİK NAKLİ YAPMAYA GELİYORUZ!

İşte İyilik Ajandası!

Büyük gün bugün. Pek çok dostumuz bu projeye ne kadar uzun zamandır hazırlandığımızı biliyor.

Allah'a şükürler olsun, hem Ayşe'nin hem Cihat'ın en büyük hayali gerçekleşiyor. İtiraf etmek gerek belki; ölmeden böyle bir eser bırakabildiğimiz için çok çok mutluyuz.

Son birkaç yılda, Hayal Bilgisi etrafında şekillenen iyilik hareketimizi ve dostlarımızla neler yaptığımızı biliyorsunuz, şahitsiniz. Daha fazlasını yapabileceğimizi biliyorduk. Etrafımızda bunca güzel insan varken, dünyayı iyileştirebileceğimizi, hep birlikte "iyilik nakli" yapabileceğimize inanıyorduk.

Bir yandan çocuklarımıza İyilik Çetesi ile iyiliği aktarırken, Erciş'te Iyilik Atölyesi'nde heyecanla üretmeye devam ederken, Hayal Bilgisi'ni Türkiye'nin iyilik dergisine dönüştürürken çok çalıştık. Ülkemizde darbe girişimleri oldu, terör olayları oldu, ailemizden pek çok yakınımızı kaybettiğimiz bir yıl oldu, sınavlara hazırladığımız öğrencilerimiz ve eğitim sorumluluğumuz hep oldu ama biz bu arada hep bir vakit bulduk ve İyilik Ajandası'nı hazırladık.

2017 bizim için çok önemli bir yıl.

İyilik Ajandası 1 Ocak 2017 ile başlıyor ve yılın son gününe dek, her gün için bir iyilik önerimizi size ulaştırıyor. 365 gün için 365 iyilik önerisi hazırladık. İyilik denince, yaşlıların ellerindeki poşetleri taşımak, SMS ile 5 ₺ göndermek, eski kıyafetleri bir poşete doldurup ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak gibi şeyler geliyor milyonlarca insanın aklına. Sosyal sorumluluk projelerinin hepsi birbirinin aynısı, İyilik konusunda o kadar az fikir üretilmiş ki!

Ama biz şanslıydık, etrafımızda örnek alabileceğimiz, iyi işlerinden ilham alabileceğimiz çok güzel dostlarımız vardı. Toplumun hemen her kesiminden grupları inceledik, ihtiyaç analizleri yaptık, uzmanlardan öneriler aldık, bir iyilik rehberi hazırlamaya gayret ettik.

Ajanda'da kendimize yapacağımız iyilikler var. Ailemize, çevremize, akrabalarımıza, iş arkadaşlarımıza yapabileceğimiz iyilikler de. Gelir grubunuz ne olursa olsun, size hitap eden bir çalışma hazırladık; ne kadar meşgul olursanız olun, ne kadar boş vaktiniz olursa olsun... Yaşınız kaç olursa olsun ya da cinsiyetiniz, siyasi görüşünüz, dini inancınız...

1 Ocak 2017'de, Ajanda'yı takip edenler olarak, Ajanda'nın bize önerdiği iyiliği yapacağız. Deneyimlerimizi www.iyilikajandasi.net adresinden paylaşacağız, ya da İyilik Ajandası Facebook sayfasından... Sizler, yaptığınız iyiliğin/etkinliğin sonuçlarını, tecrübelerinizi paylaşacaksınız bizimle ve önerilerinizi, fikirlerinizi...

Şahsımızı ya da iyilik yaptığımız kişileri değil, iyilik eylemini öne çıkaracak ve iyiliğin yayılması için gayret edeceğiz.

365 gün boyunca, iyilik mesaimiz sürecek. İsim olarak Ajanda demiş olsak da, içerik olarak birkaç kitap hacminde bir metinle karşılaşacaksınız. Ve Merve Özdoğan'ın müthiş çizimleriyle...

Bizimle birlikte bu projede yer almak, İyilik Ajandası'nı temin etmek isteyen dostlarımız lütfen bize ulaşsınlar.

Kurum ve kuruluşlarımızın başında olan büyüklerimiz, bu projeye inansınlar ve destek versinler. İş adamlarımız, çalışanlarını Ajanda ile buluştursun ve iyilik hareketinin bir parçası olsunlar. Bunu yapsınlar, çünkü bugün, Sezai Karakoç'un ifade ettiği gibi, iyilikleri çoğaltmak için bir fırsatımız var!

Erdem Yayın Grubu, İyilik Ajandası projemizi tereddüt etmeden kabul etti, büyük emek verdi ve hayalimizin gerçekleşmesinde çok çok büyük bir pay sahibi oldu. Allah, bu işe emek verenlerin hepsinden razı olsun, bilhassa Erdem Yayınları Genel Yayın Yönetmeni Dr. Melike GünyüzZeynep Gülsüm Erdem SağlamMerve Özdoğan, Meryem Uçar, Fatma Hazan Türkkol, Neslihan Erdem YalçınAyşe Adaş... Sizler iyilikleri çoğaltan güzel insanlarsınız!

Ajanda'ya ulaşmak isteyenler özel mesaj gönderebilir, 05063559719 nolu telefona SMS yoluyla ya da Whatsapp'tan ulaşabilir, ayse-cihat@hotmail.com adresine e-posta atabilir.

Fikir ve önerileriniz için lütfen bize ulaşın.

Allah hayırlı etsin ve amaçladığımız şekilde bu projeyi yürütmeyi nasip etsin İnşallah.

* Ayşe ve Cihat olarak, İyilik Ajandası'ndan elde edeceğimiz bütün telif hakkını, Ajanda'daki iyiliklere harcayacağımızı bildirmek istiyoruz.

http://www.iyilikajandasi.net
http://www.facebook.com/iyilikajandasi
https://twitter.com/iyilikajandasi
https://www.instagram.com/iyilikajandasi

İyilik Ajandası İyilik Ajandası 2017 Ayşe Ünsal Cihat Albayrak Erdem Yayınları Erdem Yayın Grubu
Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba