TRT TV Filmleri Projesinde Yeni Dönem

878 yeni film senaryosu değerlendirmeye girecek. (Edebiyat Haberleri)

TRT TV Filmleri Projesinde Yeni Dönem
TRT TV Filmleri Projesinde Yeni Dönem Edebiyat Haberleri Editör
Bu içerik 4381 kez okundu.
(Metin, TRT tarafından hazırlanmıştır.)

TRT’nin 2014 yılında başlattığı TRT TV Filmleri projesi, Ocak 2017 itibarı ile yeni bir döneme giriyor. 2015 – 2016 döneminde başvurusu kabul edilen toplam 864 eserden 33 özgün senaryo film olarak çekildi ve TRT1’in “TRT Ev Sineması” kuşağında gösterime girdi. TRT TV Filmleri Projesi’nin yeni döneminde bugüne değin 1.178 yeni proje başvurusu alındı ve ön inceleme sonucunda bunların içinden 878’i değerlendirmeye alınmaya uygun görüldü. TRT TV Filmleri proje başvuruları için son gün 20 Ocak Cuma günü mesai bitimi.

TRT’nin Türk sinemasına ve televizyon sektörüne yeni hikâyeler kazandırmak, genç sinemacıların özgün ve yenilikçi projelerine imkân sağlamak amacıyla 2014’ten bu yana yürüttüğü “TRT TV Filmleri” projesinde yeni başvuruların değerlendirilme süreci başladı. 6 Ocak 2017 Cuma günü itibarı ile TRT’ye 1.178 yeni proje başvurusu ulaşmış bulunuyor; ön inceleme sonrası bu başvurulardan 878’i değerlendirmeye alınmaya uygun görüldü. Formata uygun olmadığı için değerlendirmeye alınmayan proje sahiplerine mail yoluyla bilgi verilecek.

Değerlendirmeye alınan her bir proje için sektörün önde gelen isimlerinden oluşan 3 farklı bağımsız sinemacı ve uzman tarafından rapor hazırlanacak. Değerlendirmelerin Mayıs ayında tamamlanması öngörülüyor. Bu değerlendirme sürecine katılmak isteyen projeler için 20 Ocak Cuma günü saat 17.00’ye kadar başvuru yapılması gerekiyor. Bu tarihte saat 17.00’de sistem geçici olarak kapatılacak. Bundan sonra gelen başvurular bir sonraki değerlendirme sürecine alınacak.


Edebiyat Haberleri
08.01.2017
TRT TV Filmleri TV Filmleri TRT
Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba