Ankara Uluslararası Film Festivali 190000 TL Dağıtacak

28. Ankara Uluslararası Film Festivali’nden ‘Proje Geliştirme Desteği’ ile ilgili detaylar haberimizde. (Edebiyat Haberleri)

Ankara Uluslararası Film Festivali 190000 TL Dağıtacak
Ankara Uluslararası Film Festivali 190000 TL Dağıtacak Edebiyat Haberleri Editör
Bu içerik 2644 kez okundu.

(Metin, filmfestankara.org.tr'den alınmıştır.)


28. Ankara Uluslararası Film Festivali’nden ‘Proje Geliştirme Desteği’

Ankara Uluslararası Film Festivali çerçevesinde, Türkiye sinemasının yeni yaratıcılarına, Türkiye sinema endüstrisinin gelişimine ve sinemanın sanatsal niteliklerine katkıda bulunmak amacıyla senaryo aşamasındaki ulusal uzun kurmaca yapımlara proje geliştirme desteği verilecek.

Festival bu yıl seçici kurul tarafından kararlaştırılan iki projenin her birine 30.000 TL maddi destek verecek. Bu teşvik ile Ankara Uluslararası Film Festivali, Türkiye Sineması’na toplam 190.000 TL katkı sağlayacak. Proje geliştirme desteğine ilk ya da ikinci filmini çekecek olan yönetmenler başvurabilecek.

Festival, sinemacılara yol haritası çizecek!

Ön elemeyi geçen projelerin yönetmenleri ile birlikte festival tarihleri içinde belirlenecek iki gün boyunca seçiciler kurulu yüz yüze görüşmeler gerçekleştirecek. Böylelikle geliştirme aşamasındaki projelerin sektör profesyonelleri ile buluşması sağlanarak, Ankara Uluslararası Film Festivali sinemacılara yol haritası çizecek.

Son başvuru tarihi 24 Şubat 2017

Kültür ve Turizm Bakanlığı desteğinde ve Halkbank ana sponsorluğunda yapılan festivalin ‘Proje Geliştirme Desteği’ bölümüne başvurmak isteyen adaylar, yönetmeliğe ve başvuru formuna buradan ulaşabilir. Başvurular 24 Şubat 2017’ye kadar devam edecek.


Edebiyat Haberleri
14.01.2017

Ankara Uluslararası Film Festivali Film Festivali
Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba