Amatör Yazarların Heveslerini Sömürmekten Ne Zaman Vazgeçeceksiniz?

Karina Yayınevi, okumaodasi.com üzerinden duyurduğu projesiyle kafaları karıştırdı. (Edebiyat Haberleri)

Amatör Yazarların Heveslerini Sömürmekten Ne Zaman Vazgeçeceksiniz?
Amatör Yazarların Heveslerini Sömürmekten Ne Zaman Vazgeçeceksiniz? Edebiyat Haberleri Editör
Bu içerik 2252 kez okundu.

Karina Yayınevi, amatör ya da profesyonel yazarlara, daha doğrusu kitabı olan herkese seslenmiş, İstanbul ve Ankara'da katıldığı kitap fuarlarında bu yazarlara standında imza günü için yer verebileceğini ifade etmiş. Buraya kadar sıkıntı yok, hatta bir açıdan güzel bir uygulama. Ancak, yayınevi çağrısının devamında, Fuar Katılım Bedeli ifadesiyle her bir fuar için yazarlardan 500 TL talep etmiş. 

okumaodasi.com üzerinden yapılan duyuruda, konunun detaylarına yer verilmiş. Kitabını bu site üzerinden satmak isteyenlerden ise Kitap Kayıt Bedeli ifadesiyle 250 TL talep etmiş. 

Kitapların sosyal medya tanıtımları için ise 200 - 400 ve 600 TL'lik paketler hazırlamışlar. Facebook gibi platformlarda bu tanıtımlar bu bedellerin neredeyse 10 katı düşük rakamlara yapılabildiğini not düşelim.

Çağrı metninde de ifade edildiği üzere, Türkiye'de herhangi bir matbaada kitabını bastıran ya da salt ticari yayınevlerinde kitabını büyük paralar ödeyerek bastıran ve hayal kırıklığına uğrayan binlerce kişi var. Karina Yayınevi, bu projesiyle bu amatör yazarlara destek olduğunu, fırsat tanıdığını ifade etmiş olsa da, görünen o ki, bu insanların heveslerini ve umutlarını sömürmekten öteye geçmeyecek. 

Haberimize konu olan metni okumak için tıklayın.


Edebiyat Haberleri
21.01.2017

Karina Yayınevi
Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
Candan Erçetin Okuduğu Kitapları Listeledi
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba
2018’e Anatolian Sopranos İle Görkemli Merhaba